Reklama

Stanowisko KPP Sanok w sprawie publikacji materiału filmowego Zbigniewa Stonogi

Opublikowano:
Autor:

Stanowisko KPP Sanok w sprawie publikacji materiału filmowego Zbigniewa Stonogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z publikacją materiału filmowego zamieszczonego w sieci przez Pana Zbigniewa Stonogę dotyczącego funkcjonariuszy KPP Sanok i pojawiającymi się pod tym materiałem komentarzami zamieszczamy oficjalny komentarz w tej sprawie rzecznika prasowego tejże jednostki.

W dniu 3 listopada 2019 r. ok. godz. 23:20 policjanci podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Honda, który na widok radiowozu gwałtownie ruszył i odjeżdżając skręcił w boczną ulicę. Policjanci mieli uzasadnione podejrzenie, że osoby będące w samochodzie mają coś do ukrycia, mogły złamać prawo lub posiadają przy sobie przedmioty pochodzące z przestępstwa. 17-letni pasażer,  podczas interwencji zachowywał się nerwowo, istniała obawa ucieczki, dlatego konieczne było wobec niego użycie środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Powodem zatrzymania i przewiezienia młodego mężczyzny na komendę było ujawnienie przy nim tabletek zapakowanych w woreczek strunowy, tzw. dilerkę. Policjanci podejrzewali, że mogą to być środki, których posiadanie jest zabronione.

Do sanockiej komendy wpłynęła skarga 17-letniego mieszkańca Sanoka na sposób interwencji i działanie policjantów. Postępowanie wykazało, że użycie kajdanek było zgodne z prawem i zasadne, niemniej jednak sposób użycia nie był prawidłowy, dlatego z policjantem przeprowadzono rozmowę dyscyplinującą.  W toku postępowania ustalono też, że młody mężczyzna został przez drugiego z funkcjonariuszy szarpnięty za kaptur. Czynności służbowe zakończyły się przeprowadzeniem rozmowy dyscyplinującej z policjantem. 

Policjanci nie byli dotychczas karani dyscyplinarnie, w związku z nieprawidłowościami przy użyciu środków przymusu bezpośredniego. Obaj pełnią służbę na zajmowanych dotychczas stanowiskach.

W związku z nagraniem opublikowanym w Internecie, w którym sanoccy policjanci zostali pomówieni przez osobę wypowiadającą się na temat interwencji policyjnej oraz komentarzami, jakie pojawiły się pod tą publikacją, przygotowywany jest pozew wobec osób, które naruszyły dobra osobiste funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku poprzez ich pomawianie i znieważanie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE