Reklama

Stanowisko Klubu Radnych Demokratów Ziemi Sanockiej w sprawie skargi na Zofię Koredelę-Borczyk

Opublikowano: sob, 21 lis 2020 17:40
Autor:

Stanowisko Klubu Radnych Demokratów Ziemi Sanockiej w sprawie skargi na Zofię Koredelę-Borczyk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miejscy i powiatowi z klubu Demokratów Ziemi Sanockiej nie pozostali obojętni na skargę skierowaną przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Sanoka wobec wiceprzewodniczącej Rady Miasta Sanoka, Zofii Kordeli-Borczyk.

Sanok, dn. 21.11.2020

 

Szanowny Pan

Andrzej Romaniak

Przewodniczący Rady Miasta Sanoka

Racja jest jak d..a. Każdy ma swoją."
Józef Piłsudski w czasie rozmowy
z dziennikarzem o Berezie Kartuskiej.


W nawiązaniu do skargi skierowanej przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Sanoka wobec naszej koleżanki Zofii Kordeli-Borczyk, w imieniu klubu Demokratów Ziemi Sanockiej wyrażamy stanowczy protest przeciwko próbie cenzurowania i wyciszania jej własnych poglądów. Prywatne oceny i poglądy każdego obywatela RP są niezbywalnym prawem, zagwarantowanym w Konstytucji. Prawo do publikacji przekonań także. Dotyczy to, może nawet szczególnie, osób piastujących funkcje społeczne i opiniotwórcze.
Na swoich profilach w mediach społecznościowych, radna Zofia Kordela- Borczyk wspiera protest polskich Kobiet, upominających się o własne prawa. Protest ten, mający charakter uliczny, wyartykułował specyficzne slogany i hasła. Oddają one nastrój społeczny, zgodny z wrażliwością radnej. Zatem cytowania powyższych haseł nie należy uznawać za wulgaryzm, lecz wyraz takich, a nie innych przekonań, do których wolni ludzie żyjący w wolnym kraju mają pełne prawo. To wyborcy w powszechnych wyborach będą oceniać samorządowców i polityków i decydować o poprawności ich postaw. To jest ich prawo. Jeżeli zaś ktoś bezpośrednio czuje się urażony wpisami czy głoszonymi przez któregoś z samorządowców poglądami, zawsze może skorzystać z drogi sądowej.

W życiu społecznym i w polityce zdarzają się takie momenty, gdy wyrażenia, które je opisują, przybierają formy nieparlamentarne, albowiem są pochodną gniewu, sprzeciwu i dezaprobaty. Tak też rozumiemy wpisy naszej Koleżanki i uważamy, że próby ich zagłuszania są niedopuszczalne, gdyż stanowią odstępstwo od zasad przyjętych w demokracji.

Zastanawiająca jest wybiórczość oburzenia naszych koleżanek i kolegów z klubu PiS, którzy w milczeniu przyjęli fakt, że innej naszej koleżance, wywodzącej się z klubu PiS, zostały postawione zarzuty i przebywa ona w areszcie. Znaczy to, że relatywizm postaw jest tutaj narzędziem jedynie fasadowej moralności i subiektywnego, politycznego oburzenia.

Zakończymy kilkoma innymi cytatami zaczerpniętymi z bogatego skarbca kultowej, także dla Prawa i Sprawiedliwości, postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Mam nadzieję, że dobitnie zilustrują wyżej przedstawione tezy:


„Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie sk........m”,
„Naród wspaniały, tylko ludzie k...y”,
„Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”.


Klub Radnych Klub Radnych

Demokraci Ziemi Sanockiej Demokraci Ziemi Sanockiej

Rady Miasta Sanoka Rady Powiatu Sanockiego

 

Jakub Osika Marzena Dziurawiec

Teresa Lisowska Sebastian Niżnik

Sławomir Miklicz Tomasz Gankiewicz

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE