Kwota, jaką Gmina Miasta Sanoka przeznaczy na tę inwestycję, wynosi prawie 6 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dofinansowanie. Inwestycję wesprze Ministerstwo Sportu i Turystyki.
- Od początku kadencji zabiegamy o zrównoważony rozwój sportu - mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. - Nie tylko zwiększamy dotacje, ale polepszamy infrastrukturę. Trwa budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu, dziś dopisujemy do niej stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Naturalnie cieszymy się z kolejnej inwestycji i już nie możemy się doczekać jej finału, gdy będzie służyć nie tylko sportowcom, ale i wszystkim mieszkańcom.
Zakres prac, jaki stoi przed wykonawcą, obejmuje budowę nowej, 400-metrowej bieżni tartanowej: ośmiotorowej prostej i sześciotorowej na "łukach", budowę skoczni do skoków w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem, dwóch rzutni do rzutu oszczepem i skoczni do skoku o tyczce. Takich warunków sanockie kluby sportowe do tej pory nie miały. Nowa infrastruktura pozwoli na organizację wysokiej rangi zawodów. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Nowością będzie telebim o wymiarach 5,4×3,5m, który zostanie zamontowany na konstrukcji wsporczej. Oświetlenie zamieszczone na czterech masztach o wysokości 25 m da możliwość rozgrywania zawodów po zmroku. Zainstalowany będzie także system nagłośnieniowy. Nawierzchnie sportowe zyskają drenaż. Powstanie nowe ogrodzenie, a wokół pojawią się chodniki. Dotychczasowy parking będzie przebudowany. Zmieni się także otoczenie stadionu.
- W niedawno przyjętym budżecie zabezpieczyliśmy czterysta tysięcy złotych na remont ulicy Żwirki i Wigury. Jej remont poprawi dojazd do stadionu, komfort jazdy i poruszania się w tym rejonie - zapewnia burmistrz.
Budowa bieżni i wspomnianej już infrastruktury jest kontynuacją prac modernizacyjnych na legendarnych Wierchach. W pierwszym etapie, zrealizowanym w ubiegłym roku, ocieplono trybunę i odnowiono obiekt wewnątrz. Wymieniono instalację elektryczną, kotły, stolarkę drzwiową i okienną, a także zadaszenie trybuny. Wszystkie pomieszczenia są w pełni odnowione i wyposażone. Siłownia, wzbogacona o klimatyzację, zyskała nowy sprzęt.
Wyremontowany stadion wraz z Centrum Rehabilitacji i Sportu, "Areną Sanok", Torem Lodowym "Błonie" będzie tworzył atrakcyjną ofertę sportową. Współpracę zadeklarowało już kilka związków sportowych.
- Nie byłoby tych wszystkich inwestycji, gdyby nie ogromny wkład pracy Tomasza Matuszewskiego,dyrektora MOSiR Sanok, który współpracuje z projektantami oraz przygotowuje tak dokumentację, że otrzymujemy znaczne dofinansowanie - zauważa burmistrz Pióro.