Reklama

Sprzęt dla strażaków

Opublikowano:
Autor:

Sprzęt dla strażaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bukowsko to następna gmina z naszego regionu, w której strażacy otrzymali nowy sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości. Do tej poryw ten sposób doposażono ochotnicze straże pożarne z sześciu samorządów.

Nowy defibrylator powędrował do OSP KSRG Nadolany, torba ratownicza PSP R1 do strażaków z Nowotańca i Woli Sękowej, zaś torba ratownicza OSP R1 wraz z deską ortopedyczną ze stabilizacją głowy plus cztery pasy do jednostek w Zboiskach, Nagórzanach, Tokarni, Wolicy i Pobiedna. Wartość sprzętu to 25 002 zł. Przekazane 18 czerwca doposażenie zakupiono z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości z jednoprocentowym wkładem gminy Bukowsko. Sprzęt otrzymała również gmina Komańcza.

O doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych wnioskował do Ministerstwa Sprawiedliwości poseł Piotr Uruski.
- Potrzebne jest doposażenie straży pożarnych, bo często jako pierwsze są na miejscu wypadków i pożarów; pomagają ludziom w trudnych sytuacjach - mówi poseł. - Strażacy poświęcają swój czas, narażają zdrowie i życie, dlatego należy docenić ich trud. Przekazany sprzęt, w tym wyposażone torby medyczne, zwiększą bezpieczeństwo druhów.

Do tej pory sprzęt oprócz Bukowska i Komańczy otrzymały gminy: Sanok, Zagórz, Zarszyn i Cisna. Strażakom z jedenastu jednostek z gminy Sanok doposażenie wręczono 30 maja w Sali Bankietowej Dziedzic w Pakoszówce. Całkowity koszt wyniósł 21 057,00 zł. Zakupiono dziesięć zestawów ratownictwa medycznego OSP R1 oraz dwa nowoczesne defibrylatory AED.

W gminie Zagórz sprzęt powędrował do strażaków 28 maja. W urzędzie miasta i gminy Zagórz OSP KSRG Zagórz, OSP KSRG Poraż oraz OSP KSRG Tarnawa Górna otrzymały zestawy ratownictwa medycznego PSP-R1 z szynami Kramera i opatrunkami hydrożelowymi oraz automatyczny defibrylator AED wraz z funkcją szkoleniową. Jednostkom OSP Tarnawa Dolna, OSP Czaszyn i OSP Łukowe wręczono podobne zestawy, tylko bez defibrylatorów. Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie 49 tysięcy złotych. Wkład gminy Zagórz to jeden procent.

W gminie Zarszyn strażacy otrzymali sprzęt 30 maja w urzędzie gminy. Koszt zadania wyniósł 38 290,00 zł. OSP Bażanówka, OSP Jaćmierz, OSP Pielnia i OSP Posada Jaćmierska otrzymały zestawy PSP-R1. Natomiast OSP Posada Zarszyńska i OSP Zarszyn dostali zestawy PSP-R1 oraz defibrylatory AED.
W gminie Cisna sprzęt przekazano 12 czerwca. Całkowita wartość doposażenia wyniosła 24.519,87 zł, w tym wkład gminy to jeden procent. Strażacy z OSP Cisna i OSP Wetlina otrzymali po zestawie PSP R1 z deską ortopedyczną i pediatryczną oraz kompletem szyn Kramera, a także defibrylator HEARSTART FRX.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE