Reklama

Sprzedany za grosze

Opublikowano:
Autor:

Sprzedany za grosze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabytkowy budynek przy ulicy Sienkiewicza 5, w którym mieściła się siedziba sanockiej policji, sprzedano za 480 tysięcy złotych. Prawdopodobnie umowa zostanie podpisana na przełomie września i października.

Podana cena jest sześć razy niższa niż kwota określona w trakcie pierwszego przetargu – 3 mln zł. Starostwo Powiatowe w Sanoku przejęło nieruchomość w 2006 roku od wojewody podkarpackiego. Budynek stoi na osiemnastoarowej działce. Ma cztery kondygnacje. Oprócz gmachu znajdują się am również garaże oraz agregatornia z rozdzielnią elektryczną. Początkowo do budynku planowano przenieść siedzibę urzędu. Jednak pięć lat później nieruchomość wystawiono na sprzedaż.

Budynek ma bardzo bogatą historię. Powstał ponad 150 lat temu. Na początku pełnił funkcję rezydencji rodziny Ścibor-Rylskich, później siedziby starostwa. W czasie II wojny światowej gmach zajęło gestapo. W tym czasie przeprowadzano w nim liczne przesłuchania. Pod koniec wojny w budynku działał Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, a następnie, już po 1945 roku, komenda Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa. Do 2005 roku swoją siedzibę miała w nim komenda policji. Od ponad dziesięciu lat gmach stoi pusty.

Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość przeznaczono pod działalność usługowo-handlową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE