Reklama

"Sprzątamy Orli Kamień" - Udało się zebrać ponad 300 kg śmieci!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 30 marca o 8 rano grupa biegaczy "Pozytywnie Zabiegami Sanok" wraz z ochotnikami posprzątali szlak turystyczny na Orli Kamień. Udało się zebrać ponad 300 kg śmieci.

Grupa zdecydowała się na wysprzątanie tego terenu, ponieważ jest on częstym miejscem ich treningu. Jednocześnie jest chętnie odwiedzany przez wielu Sanoczan, jak i zarówno turystów, w celach rekreacyjnych. 

W chłodny sobotni poranek, punkt 8:00, na parkingu obok Skansenu stawiło się ponad 20 osób, wraz z dziećmi. Zostali podzieleni na dwie grupy i ruszyli w teren! 
Pierwsza grupa została wysłana na szlak od strony ulicy Gajowej, natomiast druga udała się szlakiem prowadzącym od Studni Królewskiej. 

Jak można było się spodziewać, największe zaśmiecenie było zlokalizowane wokół miejsc wypoczynku.

Worki z ponad 300 kilogramowymi śmieciami trafiły do leśniczówki w Lisznej (leśniczy zajmuje się utrzymaniem szlaku).

Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi zgodnie stwierdzili, że tego typu akcje są niezwykle cenne. Warto dbać bowiem o otaczające nas środowisko oraz dawać przykład najmłodszym. Jednak przede wszystkim warto nie śmiecić‼️ - piszą na facebook'owej stronie grup

 

W sobotę 6 kwietnia o godzinie 11:00 Pozytywnie Zabiegani Sanok włączą się również w naszą akcję sprzątania "Wiosenne porządki nad Sanem - akcja sprzątania brzegów Sanu"

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE