Reklama

Spotkanie w Nowosielcach w sprawie przebiegu obwodnicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Spotkanie w Nowosielcach w sprawie przebiegu obwodnicy - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 listopada w Domu Kultury w Nowosielcach odbyło się spotkanie w sprawie planowanego przebiegu obwodnicy Miejsca Piastowego. Jego inicjatorem był Wojciech Dragan ze Społecznego Komitetu Ochrony Interesów Mieszkańców Nowosielec i Pisarowiec powołany w związku z prowadzonymi pracami projektowymi budowy obwodnicy Miejsca Piastowego.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Rzeszowa: Joanna Sowa i Jakub Sobczyk, starosta Stanisław Chęć, Magdalena Gajewska – wójt gminy Zarszyn, Andrzej Wrona – przedstawiciel posła Adama Śnieżka, Łukasz Mendyka, naczelnik Wydziału Inwestycji w Gminie Sanok, radni gminy Zarszyn, sołtysi oraz grupa około 200 mieszkańców.

Celem spotkania było omówienie etapu zaawansowania prac przy budowie obwodnicy przebiegającej przez teren gmin Besko i Zarszyn oraz wysłuchanie postulatów mieszkańców odnośnie proponowanych przez nich zmian.

Jak zaznaczyła Joanna Sowa z GDKiA, prace przygotowawcze związane z obwodnicą Miejsca Piastowego prowadzone są od 2021 roku, a wszystkie analizowane warianty jej przebiegu obejmują odcinek drogi do Zarszyna, który następnie ma połączyć się z drogą krajową nr 28 przed Nowosielcami.

Obecnie trwa etap projektowania, prowadzone są prace geologiczne w terenie, których rezultatem będzie opracowanie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego zawierającego analizę oddziaływania inwestycji na przyległy teren. Dopiero wówczas zapadnie ostateczna decyzja o przebiegu drogi.

Zdaniem Wojciecha Dragana obecna koncepcja narusza prawo oraz łamie zasady zapewnienia bezpieczeństwa i ładu społecznego dla mieszkańców Nowosielec i Pisarowiec, w związku z czym w takiej formie jest nie do zaakceptowania. Uczestnicy spotkania głośno sygnalizowali swoje niezadowolenie z powodu planowanego przebiegu obwodnicy, domagając się jej wydłużenia do Kostarowiec.

Na brakujący około 4-kilometrowy odcinek drogi w chwili obecnej pieniędzy nie ma, podobnie zresztą jak gotowego projektu, który uwzględniałby dodatkowy odcinek drogi. Jednak, jak kilkakrotnie podkreślał starosta Stanisław Chęć, o prośbach i sugestiach mieszkańców gminy Zarszyn zostali już powiadomieni przedstawiciele GDKiA oraz Ministerstwa Infrastruktury, którzy są przychylnie nastawieni do tematu.

Starosta uspokajał mieszkańców, że nie ma powodów do niepokoju, ponieważ inwestycja znajduje się dopiero w fazie projektowania i nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kolejnej dokumentacji uwzględnić budowę łącznika z Pisarowiec do Sanoka.

 

– Od ponad roku zabiegamy o przedłużenie mającego powstać odcinka obwodnicy do zjazdu w Kostarowcach oraz poszerzenia drogi prowadzącej do Sanoka o dodatkowy pas, który ułatwiłby szybki i bezpieczny dojazd do ronda św. Andrzeja Boboli, w Bieszczady oraz w kierunku Krosna, Brzozowa i Rzeszowa. Obecne rozwiązanie nie jest ostateczne, dlatego należy zachować spokój i zaczekać na decyzję Ministra Infrastruktury. Według mnie, wszystko jest na dobrej drodze i wierzę, że wnioskowany przez nas odcinek drogi powstanie

 – podsumował Stanisław Chęć, starosta sanocki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy