Reklama

Spotkanie Pełnomocników Granicznych Odcinka Bieszczadzkiego oraz Lwowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: BiOSG

Spotkanie Pełnomocników Granicznych Odcinka Bieszczadzkiego oraz Lwowskiego - Zdjęcie główne

foto BiOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele polskiej oraz ukraińskiej straży granicznej spotkali się 6 maja na terenie drogowego przejścia granicznego Budomierz – Hruszew.

Polską stronę reprezentował gen. bryg. SG Andrzej Popko, Pełnomocnik Graniczny Rzeczpospolitej Polskiej Odcinka Bieszczadzkiego, natomiast ukraińską służbę graniczną reprezentował płk Anatolij Fedorczuk, Pełnomocnik Graniczny Ukrainy Odcinka Lwowskiego.

 

Głównymi elementami agendy spotkania było omówienie efektów w ochronie granicy państwowej oraz kontroli granicznej za 2021 rok. Delegacje wymieniły się informacjami w zakresie sytuacji na granicy w I półroczu 2022 roku. Ocenie poddano także współpracę operacyjną oraz działalność Punktu Konsultacyjnego Korczowa – Krakowiec.

 

Delegacje pozytywnie oceniły poziom ochrony granicy państwowej, współpracy oraz wspólnie podejmowanych działań z celu walki z przestępczością graniczną. Podsumowano także działania w kontekście sytuacji na granicy w czasie pandemii COVID-19 oraz przedsięwzięć podejmowanych w celu usprawniania przepustowości przejść granicznych.

 

We wnioskach końcowych spotkania delegacje wyznaczyły kierunki współpracy na najbliższe miesiące, w szczególności w zakresie wymiany informacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy