Reklama

Spotkanie Burmistrza miasta Sanoka z mieszkańcami Zatorza

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie Burmistrza miasta Sanoka z mieszkańcami Zatorza  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę 18 września burmistrz Tomasz Matuszewski spotkał się z mieszkańcami Zatorza – po Posadzie, Dąbrówce i Wójtostwie było to kolejne spotkanie burmistrza z przedstawicielami dzielnic. Podczas spotkań mieszkańcy sygnalizują problemy, jakie – ich zdaniem – wymagają pilnej interwencji, a których realizacja powinna zostać ujęta w planie budżetowym miasta.

Burmistrz Tomasz Matuszewski przedstawił ogólne założenia budżetu miasta. Wskazał poziom zadłużenia, a także zrealizowane do tej pory i planowane do końca roku wydatki. Pokazał wpływy do budżetu w okresie od grudnia 2018 roku do września 2019 roku, które wynoszą ponad 16 mln zł, zestawiając je z przedziałem czasowym grudzień 2014 – wrzesień 2015 (4 mln zł). Przypomniał to, co usłyszeli mieszkańcy Wójtostwa – że wartość wniosków o dofinansowanie, złożonych od grudnia 2018 do września 2020 to prawie 60 mln zł.

Burmistrz przedstawił inwestycje drogowe, realizowane we wszystkich dzielnicach miasta, w tym na Zatorzu, gdzie zakończono remont ul. Niedzielskiego (koszt zadania to 156 tys. zł). Ulice Głowackiego, Śniegowa, Poziomkowa, Malinowa, Zielna, Kenara oraz łącznik pomiędzy ul. Konarskiego a Zagumną mają wzmacniane nawierzchnie materiałem pozyskanym z rozbiórki dróg, tzw. destruktem. Planowana jest modernizacja ulicy Płowieckiej.

Burmistrz poruszył problem gospodarki odpadami komunalnymi i mówił o przepisach wchodzącej w życie ustawy, która nakłada na gminy nowe obowiązki, a te wymagają m.in. zatrudnienia dodatkowych pracowników. Mówił także o konieczności segregowania odpadów i sprawowania kontroli nad tym procesem.

Podwyżki za wywóz odpadów są nieuniknione, choćby ze względu na podwyżkę płacy minimalnej oraz podwyżkę cen energii. Tzw. opłata marszałkowska za składowanie odpadów do końca 2017 roku wynosiła 24,15 zł za tonę, w roku następnym 140 zł, w obecnym 170 zł, natomiast od początku 2020 roku wyniesie 270 zł za składowanie tony odpadów.

Burmistrz podczas spotkania powiedział o swojej wizycie w Przemyślu i rozmowach, prowadzonych z prezydentem Wojciechem Bakunem na temat gospodarki odpadami komunalnymi oraz prognozowanych podwyżek.

W spotkaniu z mieszkańcami Zatorza obok burmistrza Tomasza Matuszewskiego uczestniczyli zastępca burmistrza Grzegorz Kornecki, sekretarz miasta Bogdan Struś, prezes SPGM Marek Karaś oraz naczelnicy i pracownicy wydziałów UM, którzy zostali zobowiązani przez burmistrza do notowania uwag i problemów, zgłaszanych przez mieszkańców. Obecni byli również przewodniczący Rady Miasta Andrzej Romaniak oraz radne Bogusława Małek i Teresa Lisowska.

Następne spotkanie burmistrza Tomasza Matuszewskiego z mieszkańcami zaplanowano w Olchowcach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE