Reklama

Społeczna Straż Rybacka w Sanoku ujawniła dzikie wysypisko nad rzeką Sanoczek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marzec to miesiąc, w którym cała przyroda powoli budzi się do życia po okresie zimowym. Podobnie też jest w świecie ryb. Dla wielu osób okres wczesnej wiosny to doskonały wędkarski czas dlatego Społeczna Straż Rybacka w Sanoku prowadzi wzmożone kontrole łowisk i terenów do nich przylegających. Podczas weekendu nad rzeką Sanoczek strażnicy ujawnili dzikie wysypisko śmieci.

Dla strażników SSR w Sanoku to czas zwiększonych działań, tylko w dniu dzisiejszym tj. 19.03 br. podczas prowadzonej akcji na rzekach San, Sanoczek, Wisłok, Potok Tyrawski oraz łowiska PZW Hłomcza i Sanok  skontrolowano 26 wędkarzy. Wszyscy kontrolowani wędkarze dokonywali połowu ryb w sposób prawidłowy, nie stwierdzono żadnych wykroczeń.  Sanok -  Dąbrówka, na brzegu rzeki Sanoczek wykryto dzikie wysypisko śmieci.

O zaistniałym zdarzeniu w dniu jutrzejszym zostanie powiadomione Starostwo Powiatowe  WOŚ, R i L w Sanoku

melduje komendant SSR w Sanoku.


SSR Sanok przypomina  - okresy ochronne ryb w marcu
Warto też zapoznać się z informacją jakich gatunków ryb łowić nie możemy i które w tym czasie pozostają pod ochroną. Zacznijmy od tego, że na każdej wodzie okres ochronny poszczególnych gatunków ryb ustala dzierżawca danej wody czyli w przypadku wód na terenie powiatu sanockiego   Okręg PZW w Krośnie. Trzeba pamiętać, że w marcu cały czas trwa okres ochronny brzany, szczupaka, sandacza, bolenia, certy, głowacicy, lipienia, okonia, suma, świnki, węgorza. Na ryby te możemy nastawić się dopiero w późniejszym okresie.


Ze względu na możliwą aktywność kłusowników podczas wiosennego tarła ryb, apeluję do wszystkich wędkarzy o przekazywanie informacji o wszelkich przejawach zauważonego kłusownictwa

- mówi komendant Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku, Ryszard Rygliszyn.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy