Reklama

Spłonęło ponad 230 hektarów lasu na Podkarpaciu. Czeka nas scenariusz australijski? [WYWIAD]

Opublikowano:
Autor:

Spłonęło ponad 230 hektarów lasu na Podkarpaciu. Czeka nas scenariusz australijski? [WYWIAD] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpaciem, a właściwie całą Polską zawładnęła susza i nikt nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Brak zimy i zbyt mała ilość opadów deszczu, doprowadziły do potężnego spadku wilgoci - również w lasach. Z tego powodu w całym kraju dochodzi do olbrzymich pożarów terenów zielonych.

Czy w 2020 roku czeka nas scenariusz australijski? Czy Polska będzie zmagać się z olbrzymimi pożarami i stratami w terenach zielonych? Jak przygotowana jest na to straż? Zapytaliśmy bryg. mgr inż. Marcin Betleja, rzecznika prasowego Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Czy możliwym jest, aby nasze województwo lub cały kraj czekał scenariusz australijski? W 2019 roku w Australii z powodu suszy doszło do olbrzymich pożarów terenów zielonych. Już teraz na Podkarpaciu spłonęło co najmniej 50 hektarów lasu i terenów zielonych. Czy w tym roku może nas czekać jeszcze więcej pożarów?

- To całkiem inny typ pożarów. W Australii płonął głównie busz. Tamtejsza roślinność jest niezwykle łatwopalna. Oczywiście, u nas także CZYTAJ DALEJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE