Reklama

SMS-y wyparły listy

Opublikowano:
Autor:

SMS-y wyparły listy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czas przedświąteczny i noworoczny to okres, kiedy doręczyciele listów mają więcej pracy, a ich torby wypełnione są po brzegi również innymi przesyłkami. Jak wygląda w dzisiejszych czasach praca listonosza? O tym opowiada nam doręczyciel z ponad dwudziestoletnim stażem pracy.

Czy w dzisiejszych czasach ludzie wysyłają mniej listów? Mogłoby się wydawać, że tak. Jest przecież internet i maile, są telefony, z których można dzwonić i esemesować. Pewnie wielu z nas tradycyjną pocztę zamieniło nieraz na tę mailową. Ale nie każdy ma takie samo podejście do życzeń wysyłanych na święta. Wyjątek stanowi tutaj tradycja wysyłania sobie kartek z życzeniami.

- Widać, że mniej pisze się teraz prywatnych listów niż dawniej. Ale święta, a szczególnie Boże Narodzenie i Nowy Rok to wyjątki – mówi listonosz Tadeusz*, który swój zawód wykonuje od ponad dwudziestu lat. - W grudniu przychodzą życzenia podwójne: świąteczne i noworoczne. Dlatego listonosze przechodzą najbardziej pracowity okres. Takich świątecznych kartek prywatnych roznosimy dziennie około 150. Ale przed samą Wigilią i w dzień Wigilii jest ich jeszcze więcej – zapewnia nasz rozmówca.

* imię naszego rozmówcy zostało zmienione

Więcej w 52 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE