Reklama

Słowacka wizyta

Opublikowano:
Autor:

Słowacka wizyta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanocką Galerię Rynek odwiedziły członkinie Klubu Pacjentek Onkologicznych z Humennego na Słowacji. W ostatnią sobotę do Sanoka przyjechało trzynaście kobiet, zmagających się z chorobą nowotworową.

Artyści z Galerii Rynek od trzech lat malują obrazy przedstawiające żonkile dla swoich słowackich koleżanek, które walczą z rakiem. 

- Akcja żonkilowa jest organizowana raz do roku - mówi Aleksandra Tabisz z sanockiej galerii. - Grupa malarzy z Sanoka jedzie na Słowację i tam maluje dla chorych narcyzy, symbol walki z rakiem piersi. Obrazy są później wystawiane na aukcje, a uzyskany w ten sposób dochód jest przeznaczony na leczenie chorych.

Słowaczki przyjechały do Sanoka pociągiem z Medzilaborec. Wizyta była krótka, bo zaledwie czterogodzinna. Kobiety zwiedziły sanocki zamek i kościół oo. franciszkanów, gdzie u Pani Ziemi Sanockiej, Matki Bożej Pocieszenia złożyły prośby o uzdrowienie.
- Były bardzo zadowolone i szczęśliwe, że pociągiem mogą tutaj dojechać - mówi pani Ola. - Sanok bardzo im się spodobał. Odwiedziły nas po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Już zapowiedziały, że chętnie przyjadą jeszcze raz. Szkoda tylko, że czas między przyjazdem, a odjazdem nie jest szerszy, aby mogły zobaczyć więcej w naszym mieście.

Nie są to jedyni goście, którzy odwiedzili w ostatnim czasie Galerię Rynek i jej artystów. Tydzień wcześniej do Sanoka przyjechała grupa słowackich emerytów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE