reklama
reklama

Skansen w Sanoku. Największy Park Etnograficzny w Europie w letniej odsłonie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MBL w Sanoku

Skansen w Sanoku. Największy Park Etnograficzny w Europie w letniej odsłonie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
17
zdjęć

foto MBL w Sanoku

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Skansen w Sanoku, największy park etnograficzny w Europie, zachwyca o każdej porze roku. To miejsce, gdzie historia i tradycja spotykają się z naturalnym pięknem, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Dzisiaj chcemy pokazać wam Skansen w letniej odsłonie, skupiając się na niezwykłych obiektach, które można tam zobaczyć.
reklama

 

Latem Skansen w Sanoku tętni życiem. Słoneczne dni wydobywają z zabytkowych obiektów całą ich urokliwość, podkreślając bogactwo architektonicznych detali. Drewniane budynki otoczone są zielenią, kwitnącymi łąkami i kolorowymi ogrodami. Spacerując wśród tych historycznych obiektów, można poczuć się jakby czas stanął w miejscu.

Chaty wiejskie

W Skansenie znajduje się wiele zabytkowych chat wiejskich, które reprezentują różne regiony Podkarpacia. Te drewniane budynki, często kryte strzechą, ukazują życie codzienne dawnych mieszkańców wsi. Wnętrza są wyposażone w oryginalne meble, narzędzia i dekoracje, dzięki czemu można poczuć autentyczną atmosferę tamtych czasów.

Kościoły i kapliczki

Na terenie Skansenu można podziwiać zabytkowe kościoły i kapliczki, które pełniły ważną rolę w życiu religijnym i społecznym lokalnych społeczności. Drewniana cerkiew z Ropek, pochodząca z XVIII wieku, to prawdziwa perełka architektury sakralnej. Wnętrze kościoła zdobią piękne polichromie i zabytkowe ołtarze, które wciąż zachwycają swoją urodą.

Młyny i kuźnie

W Skansenie można również zobaczyć młyny wodne i wiatraki, które dawniej były nieodłącznym elementem krajobrazu wiejskiego. Młyn z Sieniawy, zbudowany w XIX wieku, jest w pełni działający i pokazuje, jak kiedyś mielono zboże. Obok młynów znajdują się kuźnie, gdzie można przyjrzeć się pracy kowala i zobaczyć tradycyjne techniki obróbki metalu.

Dwory i folwarki

Na terenie Skansenu znajdują się także dwory szlacheckie, które reprezentują życie wyższych warstw społecznych. Dwór z Rzepedzi to przykład klasycystycznej architektury z przełomu XVIII i XIX wieku. Wnętrza dworu są bogato wyposażone w stylowe meble, obrazy i dekoracje, które oddają ducha epoki.

Szkoła i karczma

Rekonstrukcja dawnej szkoły wiejskiej to miejsce, gdzie można poznać historię edukacji na wsi. Wnętrze szkoły jest urządzone w sposób, który przenosi zwiedzających w czasie, pokazując, jak wyglądały zajęcia szkolne w dawnych czasach. Obok szkoły znajduje się karczma, gdzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych i odpocząć w przytulnym, rustykalnym wnętrzu.

Pasieki i ogrody

Skansen w Sanoku to także miejsce, gdzie można zobaczyć tradycyjne pasieki i ogrody. Ule o różnych kształtach i konstrukcjach pokazują, jak kiedyś prowadzono gospodarkę pasieczną. Ogrody pełne kwiatów, ziół i warzyw prezentują bogactwo flory regionu i tradycyjne metody uprawy roślin.

Wystawy tematyczne

Oprócz stałych ekspozycji, w Skansenie organizowane są wystawy czasowe, które przybliżają różne aspekty kultury i historii regionu. Wystawy te często prezentują unikatowe zbiory i eksponaty, które są prawdziwą gratką dla miłośników historii i etnografii.

Zapraszamy was do obejrzenia galerii zdjęć, które uchwyciły Skansen w Sanoku w pełni letniego rozkwitu. Mamy nadzieję, że te obrazy zainspirują was do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca i odkrycia jego piękna na własne oczy.

Skansen w Sanoku to prawdziwa perła Podkarpacia, która zachwyca o każdej porze roku, ale latem ukazuje swoje najpiękniejsze oblicze. Do zobaczenia w Skansenie!

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama