Reklama

Sezon turystyczny w Bieszczadach

Opublikowano:
Autor:

Sezon turystyczny w Bieszczadach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lato za nami. Sezon w wielu regionach Bieszczad jeszcze trwa, ale znacznie mniejszy jest już ruch turystyczny. Widzimy to na szlakach i w lokalach gastronomicznych.

Bieżący sezon letni w Bieszczadach okazał się rekordowy. Złożyło się na to wiele czynników, co zadowoliło niezmiernie mieszkańców utrzymujących się przede wszystkim z turystyki.

– Ruch turystyczny w Bieszczadach cechuje się od wielu lat tendencją wzrostową – mówi Krzysztof Pecka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystki w Polańczyku. – Bieszczady są marką zakorzenioną w świadomości publicznej od dziesiątek lat. Ruch turystyczny w okolicy zapory na Solinie w 2014 roku przekroczył 1,5 mln osób, w 2015 - 2 mln, zaś w  obecnym roku liczba osób odwiedzających znowu się zwiększyła. Warto zauważyć, że coraz częściej w naszych stronach pojawiają się turyści, którzy decydują się na dłuższy pobyt. 

Jednym z czynników świadczących o ilości wczasowiczów jest baza noclegowa. Gmina Solina, pomimo ciągłej rozbudowy oraz poszerzania zakresu usług w miesiącach lipiec – sierpień, nie była w stanie odpowiedzieć na realne zapotrzebowanie rynkowe. Od 10 lipca do 10 sierpnia 2016 r. W promieniu 30 km od Soliny trudno było znaleźć wolny pokój.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE