Reklama

Setny jubileusz

Opublikowano:
Autor:

Setny jubileusz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 października setne urodziny świętował Stanisław Kurpiel, mieszkaniec Posady Zarszyńskiej. Solenizant pochodzi z rodziny długowiecznych, bowiem jego siostra Janina żyła 102 lata.

Podczas uroczystości jubilatowi towarzyszyła najbliższa rodzina oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Zarszynie. Pojawili się z koszem kwiatów i listem gratulacyjnym. Swoją obecnością zebranych zaszczycił także Stanisław Sroka, kierownik Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sanoku. Z jego rąk stulatek otrzymał specjalny jubileuszowy dodatek do emerytury. Takie świadczenie wynosi ponad 3000 złotych i wypłacane jest co miesiąc każdemu, kto przekroczy ten magiczny wiek.

Uroczystość nie obyła się również bez symbolicznego tortu i toastu za zdrowie pana Stanisława.

Mężczyzna urodził się w 1906 roku. Jako dziecko chodził do siedmioklasowej szkoły powszechnej. Oprócz nauki w szkole, pomagał również w 7-hektarowym gospodarstwie rodziców. Jako młodzieniec zasilił szeregi Wojska Polskiego. W wieku 33 lat trafił do niewoli niemieckiej, skąd udało mu się uciec. W 1941 roku wstąpił do Armii Krajowej. Po wojnie uhonorowano go m.in.: Odznaką Grunwaldzką, nadaną z rozkazu Naczelnego Dowódcy Wojska Polskiego, Medalem Zwycięstwa i Wolności. W latach 70. wybrany został na sołtysa w Posadzie Zarszyńskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE