Reklama

Sesja z policją

Opublikowano:
Autor:

Sesja z policją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Motocykliści mkną przez wioski jak wariaci, zbyt duża prędkość aut jadących w okolicy cmentarza. Podejrzany mężczyzna kręcący się po okolicy. O takich problemach poinformowali kierownika Posterunku Policji w Besku radni i sołtysi gminy Zarszyn.

Jak policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców gminy - mówił podczas sesji kierownik Posterunku Policji w Besku, asp. sztab. Marian Stapiński.

Praca dochodzeniowo-śledcza
W pierwszym półroczu policjanci na terenie podległym działaniu posterunku w Besku stwierdzili 48  przestępstw, osiągając wykrywalność na poziomie 81,6 procent. Na terenie gminy Zarszyn - 36 przestępstw, osiągając wykrywalność 89,2 procent, co, zdaniem kierownika posterunku, było jednym z najlepszych wyników wśród posterunków podległych Komendzie Powiatowej Policji w  Sanoku.

W gminie Zarszyn najczęściej popełniane są przestępstwa o charakterze kryminalnym (24), przeciwko mieniu (10) i kradzieże (2).
 Od początku roku policjanci z posterunku w Besku ukarali 32 sprawców wykroczeń porządkowych i drogowych mandatami w wysokości 5100 złotych. W tym czasie funkcjonariusze KPP Sanok przeprowadzili 443 interwencje domowe i publiczne, z tego 37 dotyczyło przemocy  w rodzinie. W tych przypadkach sporządzili tzw. niebieskie karty.
 
Prewencja
Policjanci rozmawiają  z młodzieżą szkół podstawowych oraz gimnazjów podczas spotkań inicjowanych przez dzielnicowych i grono pedagogiczne.

-  Uczestniczyliśmy w szkoleniach na karty rowerowe, w spotkaniach Zespołu Interdyscyplinarnego - grupie roboczej w ramach procedury tzw. niebieskiej karty - wylicza szef posterunku. - Współpracujemy z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Zarszynie w sprawach związanych z przemocą domową.

Strażacy OSP Jaćmierz wraz ze sprzętem (łodzią motorowodną) i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rymanowie brali udział w kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", podczas której przeprowadzili działania profilaktyczne nad Zalewem Sieniawskim, znajdującym się na terenie powiatów sanockiego i krośnieńskiego. 

Dzielnicowi na bieżąco reagują na zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń odnośnie gminy Zarszyn. Policjanci posterunku zabezpieczają uroczystości kościelne (Droga Krzyżowa, Boże Ciało), jak też gminne oraz imprezy sportowe, m.in. wyścigi kolarskie, mecze piłkarskie rozgrywane na stadionach gminy Zarszyn.

- Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego, uczestniczymy w programach prewencyjnych "Razem bezpieczniej", "Przyjazne środowisko lokalne" "Pseudokibic" i "Stop Patologiom" - informuje Marian Stapiński. - Współpracujemy też z lokalnymi samorządami w realizacji programów "Razem Bezpieczniej" czy też "Przyjazne Środowisko". To daje samorządom większą możliwość czynnego udziału w poprawie bezpieczeństwa. Zarówno Urząd Gminy w Zarszynie, jak i Urząd Gminy w Besku każdego roku przekazują pieniądze na fundusz wsparcia policji, które przeznaczamy na zakup środków trwałych i paliwa. Samorządy finansują też ponadnormatywne działania służb prewencyjnych.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE