Reklama

Sesja w pigułce

Opublikowano:
Autor:

Sesja w pigułce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sesja miała spokojny przebieg do chwili poruszenia tematu zmiany miejsca stacjonowania karetki specjalistycznej, tzw. S. Radni odwołali też dwóch członków zarządu powiatu oraz wybrali wicestarostę Adama Milczanowskiego, który będzie pełnił swoją funkcję społecznie.

Podczas sesji (27 marca) radni jednogłośnie przyjęli zmiany w uchwale budżetowej na rok 2017 oraz uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej w wysokości 15 tys. zł dla parafii rzymskokatolickiej w Lesku na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Ten ostatni temat wywołał jednak dyskusję, gdyż radny Paweł Kusal stwierdził, że łatwo się rozdaje cudze pieniądze i zaproponował, aby radni sięgnęli do własnych kieszeni. Uzasadniał tym, że powiat wziął kredyt i musi liczyć się z każdym groszem. Zaznaczył też, żeby pomoc w formie dotacji celowej na renowację zabytków, w tym obiektów sakralnych, powiat mógł przyznawać tylko raz w roku.

Starosta Andrzej Olesiuk odpowiadał, że Lesko nie jest zbyt zasobne w zabytki, parafia już od kilku lat przeprowadza remont gównie własnym sumptem, a potrzeby są milionowe.

- Doszliśmy do wniosku, że w tym roku stać na taką pomoc, choć niewielką – mówił starosta. Dodał, że powiat nie wziął żadnego kredytu, a jedynie leasing, który jest spłacany z oszczędności. Powiat leski odblokował zdolności kredytowe i zabezpieczył około 1 mln zł tytułem wkładu własnego  na inwestycje.

- To nie są pieniądze, które przejadamy - dodał starosta.

Poparli go radni Józef Orłowski i Krystyna Głuszko-Rakoczy, która  zaproponowała, aby każdy z radnych przekazał z własnej kieszeni 500 zł na renowację kościoła.

Więcej w 13 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE