Wniosek radnego Niżnika i Starosty Chęcia
Sesję rozpoczął wniosek radnego Sebastiana Niżnika, który zwrócił uwagę na brak przedstawienia sprawozdania z pracy Zarządu między sesjami. Starosta Stanisław Chęć nie zaakceptował tego pomysłu, argumentując, że mieszkańcy mają prawo do śledzenia prac Zarządu poprzez transmisje sesji. Ostatecznie sprawozdanie nie trafiło do publicznej wiadomości.W związku z tymi kontrowersjami podjęto decyzję o publikacji niezbędnych materiałów na stronie internetowej powiatu, aby zapewnić łatwiejszy dostęp do informacji publicznej. TUTAJ można je przeczytać.
Dyskusyjne uchwały i postulaty radnych
Podczas sesji radni przyjęli szereg uchwał dotyczących m.in. programu rozwoju pieczy zastępczej, finansowania Straży Pożarnej czy zadania zarządzania drogami powiatowymi. Dwie uchwały wywołały jednak burzę wśród radnych.Pierwsza dotyczyła zaciągnięcia zobowiązania finansowego na budowę chodnika w Prusieku-Niebieszczanach. Radny Niżnik zaproponował przesunięcie terminu przygotowania dokumentacji, co wzbudziło zaniepokojenie. Ostatecznie uchwała została przyjęta bez zmian.
Drugą uchwałę dotyczącą inwestycji w drogę Grabówka–Falejówka poprzedziła burzliwa dyskusja. Radny Niżnik domagał się unieważnienia przetargu, co miałoby spowodować znaczne opóźnienie inwestycji. Starosta Chęć zaznaczył, że to ryzykowne posunięcie. Ostatecznie radni odrzucili wniosek radnego Niżnika, zabezpieczając realizację planowanej inwestycji.
Reakcja starosty Chęcia na wnioski radnego Niżnika
Po sesji Starosta Stanisław Chęć wyraził zdziwienie działaniami radnego Niżnika, pytając, jak pracownik Urzędu Gminy Sanok może działać na niekorzyść mieszkańców. Chęć podkreślił, że unieważnienie przetargu spowodowałoby znaczne opóźnienie inwestycji i utrudniłoby znalezienie wykonawcy.
– Do teraz nie mogę zrozumieć, jak radny, który pracuje w Urzędzie Gminy Sanok chce działać na niekorzyść jej mieszkańców. Unieważniając przetarg na realizację tak długo oczekiwanej inwestycji, radny spowodowałby konieczność rozpoczęcia całej procedury od nowa. Takie działanie nie tylko znacząco wydłużyłoby czas oczekiwania na rozpoczęcie prac, ale również naraziłoby Powiat Sanocki na problem ze znalezieniem wykonawcy, który podjąłby się wykonania zadania w tak krótkim czasie. Zauważmy, że do końca 2023 roku został zaledwie miesiąc, a rok 2025 rozpocznie się za 13 miesięcy, więc wykonanie tego zadania w 2025 roku jest jak najbardziej realne (w zimie 2025 – wyłonienie wykonawcy i na wiosnę mogą i powinny ruszyć prace budowlane).
- mówił Stanisław Chęć.
Prezes klubu Samuraj Sanok na sesji Rady Powiatu
Gościnnie wystąpił prezes klubu sportowego Samuraj Sanok, który przedstawił sukcesy swoich zawodników i apelował o wsparcie finansowe w przyszłorocznym budżecie. Radni obiecali rozważyć tę kwestię.Ostateczne decyzje Rady Powiatu Sanockiego budzą mieszane uczucia wśród mieszkańców. W najnowszym oświadczeniu Starosta Chęć podkreślił, że priorytetem jest skuteczna realizacja inwestycji oraz troska o dobro mieszkańców.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.