Obiekt na początku swojej historii zasilał w ciepłą wodę dzielnicę Wójtostwo, jednak po utworzeniu kotłowni Kiczury przestał być użytkowany i popadł w ruinę.
Od roku 2014 r. jego nowym użytkownikiem została organizacja społeczna - Hufiec Ziemi Sanockiej ZHP, która opracowała plan realizacji przywrócenia budynku do stanu umożliwiającego publiczne użytkowanie. Postanowiono przeznaczyć go na ściankę wspinaczkową.
Prace adaptacyjne obejmowały wykonanie instalacji wodnej, kanalizacji, instalacji elektrycznej, zamurowanie niepotrzebnych otworów okiennych, wstawienie stolarki okiennej i drzwiowej, naprawę cieknącego dachu i pokrycie go papą. Finansowanie zapewniły otrzymane dwa granty na łączną kwotę 42 000 zł pochodzące z programu Alpy-Karpatom (umowa z 5 lipca 2014 r.).
Kolejną szansą dla stowarzyszenia był pozytywnie zaopiniowany wniosek złożony w 2016 roku przez Gminę Miasta Sanoka do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w ramach osi priorytetowej III Czysta energia działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków. Wartość projektu na termomodernizacji CSE wynosi 750 600,04 zł. Koszty projektu, audytu energetycznego, kosztorysy na podstawie porozumienia zastępcy burmistrza ds. gospodarki komunalnej i architektury Edwarda Olejko oraz komendantki hufca hm. Krystyny Chowaniec pokryto z finansów Hufca Ziemi Sanockiej.
W ramach zatwierdzonego budżetu planowane są prace, które swoim zakresem obejmą izolację i odwodnienie fundamentów, ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów oraz montaż ogniw fotowoltaicznych i pompy ciepła.
Prace rozpoczęły się w kwietniu, natomiast ich finisz planowany jest na wrzesień. Do kompletnego zakończenia rewitalizacji budynku pozostaje jeszcze remont pomieszczeń, korytarza oraz zakup mebli do wyposażenia szatni i dwóch pomieszczeń socjalnych. Członkowie organizacji planują ubiegać się o finanse w ramach Budżetu Obywatelskiego Sanoka 2018 r.