Reklama

SANOK: Wywiad z burmistrzem Taduszem Pióro

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Wywiad z burmistrzem Taduszem Pióro - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozmawiamy z Tadeuszem Pióro, burmistrzem Sanoka, o starcie w wyborach, zwolnieniu Tomasza Matuszewskiego oraz sytuacji w gazecie samorządowej.

Jak ocenia Pan swoje ewentualne szanse w walce o fotel burmistrza?

- Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, w której skład wchodzi 17 członków; przedstawiciele Parlamentu, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Polskiego Radia i Telewizji oraz przedstawiciele biznesu i bankowości, uznała, że najlepiej zarządzanym miastem na Podkarpaciu jest Sanok, a zarządzającym burmistrz Tadeusz Pióro.

Takie wyróżnienie mówi samo za siebie. W jednej kadencji zrealizowałem wraz z zespołem współpracowników kilka wielkich inwestycji, na które sanoczanie czekali nawet 20 lat. 40% budżetu, czyli około 80 mln złotych przeznaczonych jest w tym roku na inwestycje. Sanok stał się placem budowy. Wyremontowaliśmy dotychczas rekordową ilość dróg, jak na jedną kadencję, a to dopiero początek.

Podejmując decyzję o starcie w wyborach, pokornie poczekam na ocenę mojej pracy przez sanoczan.

Nasza redakcja otrzymała list od Tomasza Matuszewskiego, w których czytamy, że zwolnił pan dyrektora MOSiR-u bez podania uzasadnienia.

- Moja decyzja jest oczywista w zaistniałej sytuacji. Chcę, aby kampania wyborcza była czytelna i uczciwa. Pan dyrektor, ogłaszając się jako kandydat w wyborach na stanowisko burmistrza Sanoka, sam niejako podjął taką decyzję.

Dla mnie najistotniejsze jest dokończenie rozpoczętych inwestycji na MOSiR-ze. Przecież w perspektywie przyszłości dla Sanoka ważniejsze są baseny czy stadion niż to, kto pełni jakąś funkcję. Pan Tomasz woli być burmistrzem niż dyrektorem, ma prawo do takich ambicji.

Zmieńmy temat. Obecnie większość tekstów do Tygodnika Sanockiego piszą dziennikarze z portalu eSanok.pl.

- Zespołem redakcyjnym zarządza redaktor naczelny. Obecnie pełniąca obowiązki redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego pani Dorota Mękarska przebywa na urlopie. Pani redaktor sama dobiera sobie zespół i należałoby o to ją zapytać. 

Jakie losy czeka Tygodnik Sanocki i kto teraz pisze do gazety dowiecie się zaglądając do 27 numeru Korso Gazeta Sanocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE