Reklama

Sanok. Ulica Stróżowska jest bezpieczniejsza dzięki nowemu chodnikowi i przejściu dla pieszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ulicy Stróżowskiej w Sanoku jest bezpieczniej. Wszystko za sprawą wybudowanego przez Powiat Sanocki nowoczesnego przejścia dla pieszych oraz chodnika.

– Inwestycja była niezbędna, ponieważ w miejscu tym obserwujemy duże natężenie ruchu pojazdów, które stwarzają wysokie zagrożenie bezpieczeństwa pieszych, szczególnie młodzieży uczęszczającej do pobliskiej szkoły. W tym roku oddaliśmy do użytku aż 14 przejść dla pieszych. Znajdują się one w Sanoku: ul. Stróżowska, Słowackiego, Okulickiego (2 przejścia) i Konopnickiej, w Strachocinie, Srogowie Dolnym, Prusieku, Tyrawie Wołoskiej, Porażu, Nadolanach, Niebieszczanach, Besku i Pobiednie.

– mówi starosta Stanisław Chęć.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2234 R ul. Stróżowska w Sanoku w km 0+008 - 0+172” obejmowało prace geodezyjne, przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, wykonanie podbudowy dla chodników i przejazdów, wykonanie chodników o nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie  malowanego grubowarstwowo przejścia dla pieszych, montaż oznakowania pionowego (znaki odblaskowe) i poziomego (strukturalne grubowarstwowe), montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu (oświetlenie przejścia, odblaski najezdniowe i punktowe elementy odblaskowe, sygnalizacja świetlna - pylon aktywny z oświetleniem LED z zasilaniem solarnym).

Wykonawcą inwestycji była Firma Usługowo Handlowa „SŁAWEX”. Wartość zadania to 283 588,80 zł. Inwestycja została wsparta dotacją z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy