Reklama

Sanok szuka bohatera!

Opublikowano: wt, 3 wrz 2019 10:50
Autor:

Sanok szuka bohatera! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt Szlachetna Paczka poszukuje w Sanoku wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to projekt istniejący już od 19 lat. Naszym celem jest pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Kto ją otrzymuje? Rodziny nie radzące sobie z problemami, osoby niepełnosprawne, samotne i seniorzy. Osoby, które spotkało nieszczęście, np. powódź czy śmierć członka rodziny. Pomagamy samotnym rodzicom i osobom, które wchodzą w dorosłe życie. Opieramy się na zasadzie mądrej pomocy- ma ona trafiać do ludzi, którzy chcą zmienić swoją sytuację, wykorzystać dany im impuls.


Hasło tegorocznej edycji to „Dzięki Tobie”.

Liderzy oraz wolontariusze to bohaterowie XXI wieku. Nie noszą peleryn, a czerwone koszulki. Spotykają się z rodzinami, szukając w nich potencjału i możliwości udzielenia pomocy. Pracują, aby rodzina znalazła swojego darczyńcę i mogła otrzymać pomoc. Udział w wolontariacie uczy dorosłości, odpowiedzialności, pozwala na poznanie ludzi i spojrzenie na świat z innej perspektywy.

„W żadnym innym miejscu nie spotkałam tyle życzliwości, empatii, nie widziałam tylu łez- ze smutku, a później ze szczęścia. Paczka to dla mnie także możliwość rozwoju. Dzięki ludziom, którzy mi zaufali mogę rozwijać swoje pasje. Dzięki mojemu zaangażowaniu jakaś rodzina może poczuć impuls do zmiany, może uwierzyć, że może lepiej żyć”- mówi Natalia Daniło, koordynator ds. Promocji, wolontariuszka.

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE