Reklama

SANOK: Szał na Lody EKIPY opętał również nieuczciwych sprzedawców!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SANOK: Szał na Lody EKIPY opętał również nieuczciwych sprzedawców!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szał na lody „Ekipa” trwa, tak samo jak „polowanie” na lody w sklepach, które prześcigają się w różnego typu akcjach promocyjnych. W związku z doniesieniami o dużej rozpiętości cen najpopularniejszych w tym sezonie lodów w sklepach, postanowiliśmy sprawdzić na jakim poziomie są ceny tych popularnych lodów.

Jak się okazało, nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi i patrzą na ceny sugerowane przez producenta, czyli firmę Koral. W sanockich sklepach osiedlowych ceny sięgają bowiem aż 5 zł, a nawet 6,50 zł za sztukę!
Wstyd, proszę państwa, po prostu wstyd, aby tak żerować na dzieciakach. Poruszamy ten temat po licznych sygnałach od Sanoczan. Mamy propozycję, jedyną słuszną w tej sytuacji! Nie pozwólmy na ten szał! Zbojkotujmy te sklepy, które chcą podwójnie zarobić na naszych milusińskich - nie dajmy się zwariować! Tym bardziej że firma Koral zwiększyła produkcję lodów, na tyle, aby każdy nawet najmniejszy sklepik mógł zamówić ich tyle, ile zechce! 

Firma Koral ustaliła jak zawsze cenę sugerowaną sprzedaży detalicznej tych niezwykle popularnych lodów: 2,00 zł w przypadku lodów „Ekipa” oraz 2,80 zł w przypadku lodów „Ekipa XL”.

Przeczytajcie oficjalne stanowisko w tej sprawie Dyrektora Generalnego PPL Koral, Mariusza Jurka, który jest jednocześnie apelem do właścicieli sklepów oraz przedsiębiorców! 

 

W związku z dochodzącymi nas informacjami rynkowymi w sprawie rozpiętości cen oraz różnego rodzaju akcji sprzedażowych dotyczących lodów „Ekipa” chciałbym jednoznacznie oraz oficjalnie zakomunikować, że firma Koral od samego początku wprowadzenia tego produktu na rynek (początek marca br.) jasno określiła tzw. sugerowaną cenę sprzedaży na poziomie 2,00 zł za sztukę za wersję 50 ml oraz 2,80 zł za sztukę za ostatnio wprowadzony, nowy wariant XL o powiększonej pojemności 65 ml. Wszelkie ceny, jakie konsument spotyka w punktach sprzedaży, są niezależnie i autonomicznie ustalane przez ich właścicieli czy też kierownictwo, a sama firma Koral nie ma na ten fakt już żadnego wpływu.

Faktem jest, że spektakularny sukces lodów „Ekipa” przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i póki co występuje wszechobecny deficyt tego produktu na rynku. Prowokuje to przeróżne zachowania w łańcuchu handlowym, nie zawsze mile widziane przez konsumentów. Dlatego aktualnie, najważniejszą kwestią jest dla nas maksymalne sprostanie temu popytowi co usilnie czynimy uruchamiając m.in. dodatkowe linie produkcyjne oraz aktywując kolejne kanały dystrybucji w całej Polsce.

Pragnę zapewnić, że lody „Ekipa" (50ml) oraz „Ekipa XL" (65ml) są przez nas non-stop produkowane oraz sprzedawane, a dzięki wydatnie zwiększonym mocom produkcyjnym oraz poszerzeniu sieci dystrybucji będą one dużo bardziej osiągalne dla każdego konsumenta w różnego formatu punktach handlowych.

W tym miejscu chcę również bardzo mocno podkreślić, że ze strony firmy Koral absolutnie nikt nie jest „forowany” i każdy punkt handlowy, bez względu na format czy też strukturę właścicielską, ma takie same możliwość i prawa w zakresie dostępności oraz zamawiania naszych lodów – powiem więcej, dla nas rynek tradycyjny jest niezwykle istotny, a niezależne punkty sprzedaży, tzw. „sklepy lokalne/osiedlowe” zawsze były i będą szczególnie bliskie naszej firmie.

Pozwolę sobie jeszcze na koniec serdecznie zaapelować do wszystkich sprzedawców o cierpliwość, wyczucie i rozsądek w kreowaniu strategii sprzedaży lodów - zwłaszcza w tym momencie „Ekipa” - bądźmy wszyscy fair w stosunku do siebie i twórzmy jedną wielką, pozytywną EKIPĘ, a wtedy jestem przekonany, że każdy z nas odniesie oczekiwany sukces handlowo-marketingowy. 

                                                           Życzę Wszystkim dużo zdrowia oraz bardzo owocnego sezonu lodowego 2021!

                                                                                                                                  Mariusz Jurek, Dyrektor Generalny PPL Koral

 

Drodzy rodzice! Szukajcie zatem sklepów tych, w których właściciele są rozsądni i nie próbują się dorobić na skarbonkach Waszych dzieci!
Jak zostaną z nadmiarem tych lodów w swoich sklepach to będą zmuszeni obniżyć ceny - inaczej ich nie nauczymy myślenia! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy