Reklama

SANOK: Stracona szansa Autosanu. Sanocka fabrka nie wyprodukuje autobusów dla wojska

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Stracona szansa Autosanu. Sanocka fabrka nie wyprodukuje autobusów dla wojska  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Autosan stracił szansę na kolejny intratny kontrakt na wojskowe autobusy. Wszystko wskazuje na to, że tym razem nie zawiniła spółka, a wojsko.

Chodzi o ogłoszony w połowie czerwca przetarg na dostawę 18 autobusów dla 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie. Dotyczył dostawy czterech autobusów (ilość gwarantowana) z opcją na 14 kolejnych. Wartość zamówienia była szacowana na prawie 12 mln zł netto. Termin składania ofert upłynął 24 lipca.

W poniedziałek 2. Regionalna Baza Logistyczna na swojej stronie internetowej poinformowała o unieważnieniu przetargu. Powodem miał być brak złożonych ofert. Producentów mógł odstraszyć napięty termin, autobusy miały być bowiem wykonane i dostarczone do zamawiającego najpóźniej do 30 listopada tego roku.

Jak tłumaczy Katarzyna Hydzik, rzeczniczka Autosanu, to właśnie brak możliwości zrealizowania zamówienia w wyznaczonym terminie zdecydowało o tym, że sanocka fabryka nie stanęła do przetargu.

- Autosan nie posiada gotowych autobusów w magazynie, które byłyby dostępne "od ręki". Kompletacja części i podzespołów oraz wyprodukowanie 18 autobusów trwa około 6 - 7 miesięcy od momentu podpisania z zamawiającym umowy na dostawy. Biorąc pod uwagę powyższe, autobusy zamówione np. 1 września mogłyby być gotowe do odbioru w marcu następnego roku - wyjaśnia Katarzyna Hydzik.

Kierownictwo Autosanu zadało pytanie o możliwość wydłużenia terminu realizacji zamówienia do marca przyszłego roku, ale wojsko odmówiło. To może dziwić - Autosan od trzech lat jest we władaniu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Szefostwo w chwili przejęcia kreśliło motoryzacyjnej legendzie rodem z Sanoka świetlaną przyszłość, a ratunkiem miała być właśnie produkcja dla wojska.

Więcej o sytuacji Autosanu oraz komentarz posła Piotra Uruskiego i europosłanki Elżbiety Łukaciejewskiej w aktualnym numerze Korso Gazeta Sanocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE