Reklama

SANOK: Sprzedaż Sosenek, pomoc dla szpitala i inne ważne tematy na sesji Rady Miasta

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Sprzedaż Sosenek, pomoc dla szpitala i inne ważne tematy na sesji Rady Miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 maja odbyła się XXVIII Sesja Rady Miasta w Sanoku, na której radni poruszyli wiele różnych kwestii, takich jak dofinansowanie dla szpitala w Sanoku, założenie sanockiej spółki Towarzystwa Budownictwa Społecznego czy sprzedaż niektórych nieruchomości w drodze przetargu. Poruszono również temat Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Sosenki".

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Sosenki"

Przeznaczenie i sprzedaż Sosenek był jednym z ostatnich punktów obrad. Pomysł zagospodarowania tego miejsca przedstawił zastępca burmistrza - Artur Kondrat. Radni mieli różne, odmienne zdania na temat sprzedaży tej nieruchomości. Podkreślili też, że burmistrz powinien uprzednio omówić decyzję sprzedaży z radą, choć kwestia Sosenek była już poruszana w rozmowach. 

 

Wsparcie dla szpitala

Radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem dodatkowej uchwały na rzecz dofinansowania szpitala w Sanoku w wysokości 200 tyś. zł. Przekazane środki zostaną przeznaczone na wykonanie wentylacji mechanicznej w izolatkach Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

 

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Sanoku

Radni podjęli uchwałę o utworzeniu TBS-u. Pozwoli to na rozwój oraz wsparcie budownictwa mieszkalnego w Sanoku, uwzględniając potrzeby mieszkańców, zwłaszcza tych o niższych dochodach. Umożliwi to łatwiejszy dostęp do lokali mieszkalnych.

 

Pozostałe omówione kwestie

Podjęto część uchwał w sprawie sprzedaży nieruchomości w różnych drogach przetargu na wnioski użytkowników przylegających i wieczystych.

Zagłosowano za uchwałą, która pozwoli na nagradzanie i promowanie uczniów, którzy osiągają wyniki w wielu aspektach edukacyjnych, co ma na celu zmotywowanie ich do dalszego rozwoju oraz aktywności. Określono też szczegółowe warunki i tryb przyznawania Stypendium Burmistrza Sanoka.

Uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zmianę porozumienia międzygminnego z Miastem Krosno (dotyczyła zakresu utrzymania czystości i porządku w Sanoku) została odrzucona, natomiast zawarto porozumienie z Gminą Stalowa Wola, w zakresie zagospodarowania zmieszanych odpadów komunalnych wytworzonych na terenie Gminy Miasta Sanoka.

Waldemar Szybiak otrzymał nagrodę miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie Kultura i Sztuka  za rok 2019 w kategorii upowszechniania kultury i sztuki, natomiast Adam Gromek w kategorii twórczość artystyczna.

Komisja Skarg i Wniosków rozpatrzyła cztery skargi. Dwie skargi złożone na działalność burmistrza uznano za bezzasadne. Burzliwą dyskusję wywołały dwie skargi na dyrektora szkoły nr 4 w Sanoku. Opinie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji jako bezzasadne, zostały odrzucone przez Radę Miasta Sanoka.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE