Niezwykła podróż w czasie – seniorzy w roli głównej
Dzień Kobiet i Mężczyzn to wyjątkowy moment, by zatrzymać się na chwilę i docenić tych, którzy przez lata tworzyli historię naszej społeczności. W tym roku w Sanoku postanowiono uczcić to święto w nietypowy sposób – poprzez podróż w czasie do lat 20. i 30. XX wieku. 10 marca sala Centrum Usług Senioralnych Caritas wypełniła się muzyką, elegancją i niezapomnianą atmosferą tamtych czasów.
To wydarzenie pokazało, że seniorzy to nie tylko skarbnica życiowej mądrości, ale także osoby pełne energii, gotowe do wspólnej zabawy i celebrowania wyjątkowych chwil.
Retro klimat, muzyka i taniec – program pełen atrakcji
W klimat lat minionych uczestników wprowadzili młodzi konferansjerzy – Ania Filipczak i Nikodem Czapla, uczniowie sanockich szkół średnich. Impreza rozpoczęła się eleganckim walcem w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, który od razu wprowadził wszystkich w magiczną atmosferę epoki.
Jednym z najbardziej wzruszających momentów był występ muzyczny Bogusława Słowika oraz Roberta Handermandera, którzy swoim talentem oczarowali publiczność. Dopełnieniem tej muzycznej podróży była specjalna prezentacja multimedialna ukazująca modę, muzykę i kulturę lat 20. i 30. XX wieku.
Wśród występów szczególną uwagę przyciągnęła Sara Niemczyk, która zaśpiewała piosenkę „Kaziu, zakochaj się” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz nostalgiczną „Kasztany” znaną z interpretacji Nataszy Zylskiej.
Energia i pasja na scenie – wyjątkowe pokazy
Nie zabrakło także widowiskowych pokazów artystycznych. Publiczność podziwiała niesamowity występ gimnastyczny Konstancji Iwańczyk, który dodał wydarzeniu dynamiki i energii. Na instrumencie klawiszowym swoje umiejętności zaprezentował Aleksander Kobylak, uczeń Roberta Handermandera.
Finał imprezy należał do utalentowanej pary tanecznej Diany Piecuch i Wiktora Libronta z Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku. Ich występ zachwycił wszystkich i idealnie wpisał się w klimat wydarzenia, kończąc je z klasą i elegancją.
Święto pełne wzruszeń i wspomnień
Dzień Kobiet i Mężczyzn w Sanoku okazał się czymś więcej niż tylko okazją do świętowania – był czasem refleksji, radości i międzypokoleniowej integracji. Seniorzy mogli poczuć, że są ważną częścią społeczności, a młodsze pokolenia z szacunkiem i podziwem włączyły się w celebrowanie ich święta.
To wydarzenie udowodniło, że pamięć o przeszłości można pielęgnować w wyjątkowy sposób – przez muzykę, taniec i wspólne świętowanie. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że podobne spotkania na stałe wpiszą się w sanocką tradycję.
To było święto, które pozostanie w pamięci na długo!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.