Reklama

SANOK: Ratujmy Marikę. Dziewczynka potrzebuje pieniędzy na leczenie!

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Ratujmy Marikę. Dziewczynka potrzebuje pieniędzy na leczenie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Życie pięcioletniej Mariki walczącej z ostrą białaczką limfoblastyczną zostało wycenione na prawie 115 tysięcy złotych. Tyle kosztuje dziewięć dawek leku, który może uratować dziewczynce życie.

Problem w tym, że NFZ przez pierwszy rok nie refunduje leczenia, a rodziny nie stać na tak duży wydatek. W pomoc włączyła się Fundacja Siepomaga, która zorganizowała zbiórkę na zakup leku.

- O chorobie Mariki dowiedzieliśmy się właściwie przez przypadek - wspomina pani Magdalena, mama Mariki. - Zauważyłam na nóżce córeczki dziwne plamki. Lekarze początkowo uspokajali nas, że to pewnie nic poważnego, w końcu zlecili badania krwi.  Diagnoza brzmiała jak wyrok - ostra białaczka limfoblastyczna... Żadne słowa nie oddadzą tego, co czuje rodzic w takiej chwili.

Dziewczynka trafiła do szpitala, przez dziewięć miesięcy była leczona mocną chemioterapią, która nie pozostała obojętna dla organizmu. Do dzisiaj ma problemy z nóżką.

W marcu tego roku u Mariki zdiagnozowano małopłytkowość odporną na leczenie. Rozpoczęła się kolejna dramatyczna walka z chorobą. Lekarze włączyli wszystkie dostępne leki, ale nic nie pomagało.

- Organizm córeczki nie utrzymuje odpowiedniej ilości płytek - opowiada pani Magdalena.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE