Reklama

Sanok. Projekt ,,Hello Ice’’ i nowe przejście dla pieszych [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanoku przy ul. Kochanowskiego powstało trójwymiarowe przejście dla pieszych. Jest to jeden z elementów programu pn. „Hello Ice”, realizowanego przez firmę Budimex. Do projektu przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 1.

Przedstawiciele firmy odwiedzają szkołę, gdzie organizowane są Dni Bezpieczeństwa. Mają one na celu uświadomienie najmłodszym uczniom szkół podstawowych bezpiecznego zachowania na drodze.
 


 

W ramach zajęć przeprowadzone zostają też kursy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z powodu ograniczeń pandemii nie odbędą się zajęcia praktyczne dla dzieci, natomiast przedstawiciele firmy w dniach 28-29 listopada pomalowali pasy trójwymiarowe.
 

Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych. To nowatorskie rozwiązanie w Polsce i na świecie sprawiło, że kierowcy zwalniają, a dzieci z większą ostrożnością przechodzą przez jezdnię. Do tej pory dzięki realizacji projektu przez Budimex, trójwymiarowe pasy powstały w trzech miejscowościach w Polsce, Sanok jest czwartym miastem.
 

Przejścia dla pieszych 3D za sprawą iluzji optycznej wyglądają jak przeszkoda, co zmusza kierowców do hamowania. Pomysł narodził się w Indiach kilka lat temu, jako odpowiedź na wysoką liczbę osób zabitych na przejściach dla pieszych.
 

W Polsce również te liczby są zatrważające. Tylko w 2019 r.  na polskich drogach zginęło 793 pieszych, a 6 361 osób zostało rannych. Jesienią i zimą, kiedy zmrok zapada wcześnie, ginie najwięcej pieszych, z czego najliczniejsze grupy stanowią seniorzy i dzieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE