Reklama

Sanok. Potrącony pies długo czekał na pomoc

Opublikowano:
Autor:

Sanok. Potrącony pies długo czekał na pomoc  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadzwonił do mnie funkcjonariusz policji z informacją, że stoi przy potrąconym psie i nie ma z nim co zrobić, ponieważ weterynarze nie odbierają telefonu. Sytuacja miała miejsce w Sanoku, w niedzielę o godz. 7.00 - relacjonuje Aneta Rygliszyn, inspektor OTOZ Animals w Sanoku.

Funkcjonariusz zapytał mnie, czy mam gdzie przetrzymać psa do czasu udzielenia mu pomocy weterynaryjnej. Nie miałam takiej możliwości z racji tego, że mieszkam w kawalerce w bloku. Poza tym zaznaczyłam, że psa po wypadku w o ogóle nie powinno się ruszać.

Straż miejska co prawda ma klatkę, ale o tej porze mają zamknięte biuro. I to jest właśnie fenomen sanocki - jeśli w niedzielę lub święta jakieś zwierzę zostaje potrącone, to z góry skazane jest na wielogodzinne cierpienie i śmierć. Warto się zainteresować, dlaczego nikt z "ludzi idei"- którzy mogą i powinni pomagać w niedzielny poranek, czują się z tego zwolnieni. Koniec końców, dowiedziałam się od funkcjonariusza policji, że jeden z weterynarzy w końcu telefon odebrał, przyjechał i uśpił psa, który ponoć miał uszkodzony kręgosłup.

Boję się, że jeśli tak dalej pójdzie, to ludzie przestaną reagować na potrącone zwierzęta. Bo kto chciałby na mrozie stać godzinami przy krawężniku, przy rannym, czasem agresywnym, głośno wyjącym z bólu zwierzęciu i czekać na pomoc, która niejednokrotnie nie nadchodzi.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE