Reklama

Reklama

SANOK: Obniżone pensje włodarzy

Opublikowano: 31 lipca 2018 13:30
Autor:

SANOK: Obniżone pensje włodarzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 lipca obowiązuje rozporządzenie obniżające wynagrodzenia włodarzy. Decyzja o tym, czy płace zostaną zmniejszone, zależy teraz od radnych. W niektórych gminach samorządowcy już podjęli decyzję.

Podczas sesji Rady Miasta Sanoka radni głosowali przeciwko obniżeniu wynagrodzenia dla burmistrza Tadeusza Pióro. Do 30 czerwca otrzymywał on 11 826 zł. Bazę składową wypłaty stanowiła płaca zasadnicza w wysokości 5 700 zł. Radni mieli ją zmniejszyć do 4 800 zł. Dodatek za wieloletnią pracę miał zmienić się z 1140 zł do 960 zł, a dodatek specjalny z 2886 zł do 2760 zł. Niezmienny miał pozostać dodatek funkcyjny - 2100 zł.

Burmistrz Tadeusz Pióro podjął decyzję o obniżeniu swojego wynagrodzenia o 1 200 zł brutto. Swoim zastępcom obniżył o 900 zł brutto.

Jednak radni odrzucili projekt uchwały obniżającej wynagrodzenie stosunkiem głosów: 11 przeciw, siedmiu za i przy żadnym wstrzymującym się. Do decyzji radnych i ewentualnym ustosunkowaniu się do wynagrodzenia swój głos nadzorczy będzie miała wojewoda podkarpacka.

Podobna sytuacja miała miejsce w gminie Zarszyn. Do tej pory wójt Andrzej Betlej otrzymywał 5 200 zł płacy zasadniczej, 1 700 zł dodatku funkcyjnego, 2 760 zł dodatku specjalnego i 1040 zł za wieloletnią pracę. Po zmianach wynagrodzenie przedstawiałoby się następująco: 4 700 zł płacy zasadniczej, 1 900 dodatku funkcyjnego, 2 640 zł dodatku specjalnego oraz dodatek za wieloletnią pracę. Również i w tym przypadku radni jednogłośnie zagłosowali przeciwko uchwale.

Sytuacja wyglądała za to zupełnie inaczej w przypadku Mariusza Bałabana, wójta gminy Besko. Radni zagłosowali za obniżeniem jego pensji o 20%. Teraz wynagrodzenie zasadnicze wójta to 4 700 zł, dodatek funkcyjny 1 900 zł, dodatek za wysługę lat - 20% - 940 zł, dodatek specjalny - 40% - 2640. Łącznie - 10 180 zł. Wcześniej płaca wynosiła 11 095 zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Ja

  Mam pytanko za jaką wieloletnią pracę taki dodatek za dwa lata taka kwota .To ile dostanie jeśli zostanie na drugą kadencję??????????

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Andrzej

  Sytuacja z wynagrodzeniem dla wójtów,.burmistrzów,starostów i prezydentów jest absurdalna.Na przykład wójt gminy pobiera takie samo wynagrodzenie lub niewiele mniejsze co prezydent Rzeszowa. To jest śmieszne.A teraz może dość do takich absurdów,że np. naczelnik jakiegoś wydziału w urzędzie miasta będzie zarabiał więcej niż burmistrz.