Reklama

SANOK: Nowe ambulanse dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dziedzińcu sanockiego Zamku uroczyście przekazano zespołom ratownictwa medycznego Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku cztery nowe ambulanse. Uroczystość była połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych przyznanych z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego wyróżnionym pracownikom pogotowia.

Dwa nowe ambulanse z kompletnym wyposażeniem zostały zakupione w lipcu 2020 roku w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie województwa podkarpackiego w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2” (wartość projektu:  1 940 000,00 zł), a kolejne dwa samochody wraz ze środkami ochrony osobistej i preparatami do dezynfekcji kupiono w lipcu br. w ramach projektu „Wsparcie Zespołów Ratownictwa Medycznego w walce z Covid -19” ze środków finansowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”. Wartość projektu to 1 040 000,00 zł.

Nowe samochody to najwyższej klasy Mercedesy SPRINTERY 419 z automatyczną skrzynią biegów, które będą służyć w podstacji Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego  w Olszanicy, Brzozowie oraz w Sanoku.

 

Środki finansowe systematycznie są przekazywane z budżetu państwa dla pogotowia, aby specjalistyczne ambulanse docierały do osób potrzebujących pomocy, gdzie waży się każda minuta, aby walczyć o zdrowie i życie człowieka. Tylko nowoczesne samochody i dobrze wyszkolone zespoły ratownictwa medycznego mogą zwiększyć gwarancję bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

 – podsumowała Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki.

Starosta Stanisław Chęć podziękował władzom i radnym województwa podkarpackiego za okazywaną  pomoc w zakresie wspierania działalności szpitala i pogotowia, a zarządom ościennych powiatów, samorządom gminnym, władzom Uczelni Państwowej w Sanoku i Radzie Społecznej BPR za owocną współpracę.

– Trzy lata temu musieliśmy podjąć trudne decyzje w sprawie powołania Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, ale było warto – zaznaczył starosta Chęć. – Jednostka ta obecnie bardzo dobrze funkcjonuje, a co najważniejsze, wzorowo zabezpiecza medycznie nasz region. 

W sierpniu br. minęło 3 lata od rozpoczęcia działalności BPR jako samodzielnego podmiotu leczniczego. To okres intensywnego rozwoju oraz włączenie w struktury pogotowia ratownictwa medycznego z trzech powiatów. Oznaczało to rozszerzenie działalności z 5 do 17 zespołów ratownictwa medycznego. 

– Przez cały ten okres pracowaliśmy intensywnie nad wymianą taboru samochodowego i sprzętu medycznego, aby wzmocnić system ratownictwa i zapewnić mieszkańcom naszego regionu i turystom jak największe bezpieczeństwo zdrowotne. Pozyskanie funduszy na rozwój pogotowia oraz walkę z COVID-19 było możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia, władzom województwa podkarpackiego, staraniom władz samorządowych Powiatu Sanockiego, projektom unijnym, środkom finansowym z Funduszu Sprawiedliwości, Fundacji Siepomaga oraz przyjaciołom naszego pogotowia. Udało nam się wymienić na nowe 13 ambulansów medycznych oraz pozyskać sprzęt do ratowania życia i zdrowia, m.in. defibrylatory, respiratory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej. 

– poinformowała Beata Pieszczoch, dyrektor BPR SPZOZ w Sanoku.

W trakcie uroczystości w imieniu Prezydenta RP zasłużonym pracownikom BPR odznaczenia państwowe wręczyła wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał ratownik Janusz Bukład, obecny kierownik działu techniczno-organizacyjnego pogotowia. 

Medalami za długoletnią służbę oraz wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczono 19 pracowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Medale złote otrzymali: 

Bogdan Piotr, Drwięga Robert, Fineczko Artur, Florek Wiesław, Haręzga Jan, Jurczak Piotr, Kisiel Ryszard, Krech Jacek, Paszko Adam, Piotrowski Piotr, Rokita Wiesław, Skowroński Tadeusz, Skowroński Zenon, Sołopatycz Czesław.

Medale srebrne otrzymali:

Czuchry Łukasz, Druciak Artur, Hołubowski Piotr.

Medale brązowe otrzymali:

Gierlach Wojciech, Pączek Szczepan.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy