Reklama

SANOK. Nauka na odległość

Opublikowano:
Autor:

SANOK. Nauka na odległość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W okresie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, w Gminie Miasta Sanoka dyrektorzy i nauczyciele sanockich szkół podstawowych od 16 marca br. prowadzą zdalne nauczanie.

W większości jednostek funkcjonuje dziennik elektroniczny i jest to podstawowy komunikator nauczycieli z uczniami i ich rodzicami. Za pomocą systemu e-dziennika lub na stronach internetowych szkół, nauczyciele udostępniają treści, filmy, aplikacje edukacyjne i zadania do realizacji przez dzieci w domu.

Dzieci oraz rodzice mają również możliwość kontaktu z nauczycielami za pomocą e-maila, komunikatorów oraz panelu wiadomości w dzienniku elektronicznym, a także kontaktu telefonicznego z wychowawcą lub za pomocą mediów społecznościowych.

Dyrektorzy jednostek są w trakcie opracowywania propozycji planu zajęć zdalnych (zdalny plan lekcji), tak aby obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu było równomierne, zróżnicowane i uwzględniało możliwości psychofizyczne ucznia. Ponadto nauczyciele starają się łączyć przemiennie kształcenie z użyciem monitorów ekranowych i bez, tak aby zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy ucznia.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na czas zamknięcia placówek oświatowych przygotowało propozycje materiałów do nauczania zdalnego. W przystępny sposób podane są tematy dla dzieci i młodzieży na różnych poziomach nauczania. Posłużą one pomocą również rodzicom, którzy szukają zajęcia dla dzieci.

 

Źródło: UM Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE