reklama

Sanok na edukacyjnej mapie Polski. Wizyta podsekretarza stanu potwierdza rangę lokalnej uczelni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Sanok na edukacyjnej mapie Polski. Wizyta podsekretarza stanu potwierdza rangę lokalnej uczelni - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

foto nadesłane

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościTo był ważny dzień dla Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Wizyta przedstawiciela ministerstwa przyniosła konkretne deklaracje i potwierdziła kierunek dalszego rozwoju.
reklama

Sanok w centrum uwagi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

17 kwietnia 2025 roku Sanok gościł wyjątkowego gościa – prof. Andrzeja Szeptyckiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wizyta odbyła się na zaproszenie posła na Sejm RP Bartosza Romowicza oraz rektora uczelni, dr. Mateusza Kaczmarskiego.

Spotkanie było nie tylko elementem harmonogramu działań ministerstwa, ale również wyrazem wsparcia dla dynamicznie rozwijających się regionalnych ośrodków akademickich. Sanocka uczelnia od lat udowadnia, że nawet w mniejszych miastach można tworzyć silne i nowoczesne zaplecze edukacyjne, odpowiadające na potrzeby lokalnej i ogólnopolskiej gospodarki.

reklama

Inwestycje, które zmieniają oblicze uczelni

Kluczowym punktem wizyty była prezentacja imponującej infrastruktury dydaktycznej uczelni. Prof. Szeptycki miał okazję osobiście zobaczyć nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej, gdzie studenci kierunków medycznych uczą się poprzez realistyczne ćwiczenia praktyczne. Kolejnym miejscem była nowo otwarta placówka – Centrum Fizjoterapii, zbudowana z myślą o pięcioletnich studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia.

Zwieńczeniem wizyty była prezentacja Centrum Sportowo-Dydaktycznego – kompleksu, który znacząco podnosi standard kształcenia i warunki studiowania w Sanoku. Te inwestycje, jak podkreślają władze uczelni, możliwe były dzięki współpracy z samorządem i wsparciu państwa.

reklama

Uczelnia z potencjałem – kierunki przyszłości już w planach

Sanocka uczelnia nie zwalnia tempa. Obok nowoczesnej bazy dydaktycznej, imponuje również kierunkami kształcenia – praktycznymi, odpowiadającymi na potrzeby rynku pracy. Rektor uczelni, dr Mateusz Kaczmarski, zapowiedział kolejne nowości edukacyjne.

Wśród planowanych kierunków znajdują się m.in. jednolite studia magisterskie z psychologii oraz studia drugiego stopnia na kierunku ratownictwo medyczne. To odpowiedź na realne zapotrzebowanie społeczne i zdrowotne, nie tylko w Sanoku, ale w całym regionie.

reklama

– Nowe centra dydaktyczne i planowane kierunki nie byłyby możliwe bez wsparcia władz państwowych i samorządowych. Dzięki tej współpracy możemy kształcić młodzież na najwyższym poziomie właśnie tutaj, w Sanoku

– podkreśla rektor.

Uczelnia wspiera rozwój miasta i regionu

Rozwój sanockiej uczelni to nie tylko sukces akademicki – to także ogromna wartość dodana dla miasta. Władze Sanoka nie mają wątpliwości, że lokalna uczelnia jest filarem nowoczesnego rozwoju.

– Współpraca miasta z naszą uczelnią stanowi fundament rozwoju Sanoka. Sukcesy uczelni przekładają się na realne korzyści dla mieszkańców – od zatrzymywania młodych ludzi w regionie, po wzbogacenie życia kulturalnego i naukowego miasta

reklama

– mówi Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Wspólne projekty, wsparcie infrastrukturalne i promocja kształcenia wyższego to tylko niektóre z działań, które przynoszą wymierne efekty.

Edukacja – najlepsza inwestycja w przyszłość Podkarpacia

Poseł Bartosz Romowicz, inicjator wizyty prof. Szeptyckiego, nie ma wątpliwości: inwestowanie w edukację na Podkarpaciu to inwestycja w przyszłość regionu.

– Uczelnia w Sanoku to przykład tego, że mądre i odpowiedzialne decyzje przynoszą efekty. Z roku na rok przybywa tu studentów – to ewenement w skali kraju borykającego się z niżem demograficznym. Wspierajmy takie inicjatywy – bo to właśnie one kształtują nowoczesne Podkarpacie

– zaznacza parlamentarzysta.

Sanok umacnia swoją pozycję akademicką

Wizyta podsekretarza stanu Andrzeja Szeptyckiego była nie tylko symboliczna, ale i bardzo konkretna. Wyraził on uznanie dla efektów dotychczasowych działań uczelni i zadeklarował dalsze wsparcie. To jasny sygnał, że Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku już dziś odgrywa ważną rolę na akademickiej mapie Polski – i wszystko wskazuje na to, że jej znaczenie będzie tylko rosło.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo