Reklama

SANOK: Kot i neuron zbierają nakrętki na Placu Harcerskim [FOTO+VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zastępca PTSR Sanok Karolina Najberg Brodzicka wraz z przedstawicielem SOiRZ Sanok zainicjowali pomysł ustawienia pojemników na nakrętki. Ale pojemniki musiały być szczególne. Szczególne, gdyż tematycznie do statutowych działań stowarzyszeń.

Pomysł na stworzenie pojemników na nakrętki powstał w ścisłej współpracy dwóch sanockich stowarzyszeń: Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego i Sanockiej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce.

Zainspirowani innymi miastami postanowili zrobić również takie pojemniki, ale bardzo chcieli, aby były one szczególne. Wyróżniać miał ich kształt, neuronu - jako symbol osób z chorobami neurologicznymi, ale też logo PTSR oraz kotek - jako symbol kojarzący się z organizacją pro zwierzęcą.


Pierwsze rozmowy z burmistrzem miasta, Tomaszem Matuszewskim rozpoczęliśmy jeszcze końcem września.  Po otrzymaniu zielonego światła zaczęliśmy działać z pełnym zaangażowaniem.  


Przedstawiciel PTSR Vice Prezes Karolina Najberg Brodzicka zajęła się zorganizowaniem wykonawcy a przedstawiciel SOiRZ Sanok kwestią odbioru. Dzięki temu dziś kotek i neuron już są zamontowane.

Tutaj z serca pragniemy podziękować P. Burmistrzowi za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby odnośnie lokalizacji pojemników oraz P. Ludwikowi Kopleńskiemu za prowadzenie sprawy. Za wykonanie pojemników i włączenie się z nami w to dzieło dziękujemy lokalnej firmie Kuźnia Skarbów, która pojemniki wykonała  po ogromnie zmniejszonych kosztach. Za transport i montaż dziękujemy Kawałko Dekor Styl Sp. z o.o. a za obsługę medialną miejscowym mediom.

Wszelkie pozyskane środki z uzbieranych nakrętek do pojemnika w formie kotka zostaną przekazane na cel kastracji i sterylizacji kotów właścicielskich z miasta Sanoka z uwagi na brak takiego zapisu w Radzie Miasta Sanoka walki z bezdomnością zwierząt poprzez pomoc właścicielom właśnie kotów. Fundusze pozyskane przez PTSR Sanok zostaną przekazane na pomoc osobom niepełnosprawnym z rejonu Sanoka i okolic.

Pojemniki ustawione są na Placu Harcerskim w Sanoku po obydwu stronach bramy głównej. 

Pozostaje nam Kochani gorąco zachęcić Was do wsparcia tej wspaniałej inicjatywy i wrzucanie nakrętek. Niech pojemniki się zapełniają po brzegi!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy