Reklama

SANOK: Jarosław Gowin przekazał grant wysokości 1 miliona zł dla PWSZ!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj przed południem z rąk Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, czek na Milion złotych otrzymała PWSZ w Sanoku w ramach przedsięwzięcia Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości w ramach programu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Była to historyczna, pierwsza wizyta ministra w sanockiej uczelni. Minister złożył gratulacje dla całego grona oraz studentów PWSZ na ręce Pani Rektor i życzył dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej. 

W spotkaniu, które odbyło się w Centrum Sportowo-Dydaktycznym uczestniczyli przedstawiciele MNiSW, władz powiatu, miasta i uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji i obsługi oraz studenci PWSZ. 

Spotkanie otworzyła Pani Rektor dr Elżbieta Cipora, doc. PWSZ, która przedstawiła historię i największe sukcesy sanockiej Alma Mater. Następnie w swoim wystąpieniu Minister Jarosław Gowin pogratulował  Pani Rektor przyznanych środków, podkreślając jednocześnie rolę kształcenia praktycznego i duże osiągnięcia sanockiej uczelni w tej materii, które sprawiły, że na podstawie ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych PWSZ znalazła się w gronie 15 uczelni biorących udział w podziale środków. Na zakończenie wizyty Rektor PWSZ przekazała Panu Ministrowi ikonę Św.Michała Archanioła - Patrona Miasta Sanoka. 

 

Szanowni Państwo jestem przekonany, że ten dodatkowy milion złotych, a to jest kwota niebagatelna bo wiecie Państwo jaki jest budżet uczelni w Sanoku, że te pieniądze zostaną znakomicie wykorzystane. Zostaną wykorzystane do tego aby jeszcze lepiej kształcić młodzież podkarpacką. Wierzę, że to jest inwestycja naprawdę w przyszłość i Was studentów czy też Waszych młodszych kolegów - przyszłych studentów, to jest inwestycja w rozwój Podkarpacia bo mój rodzinny region, moje rodzinne strony, Podkarpacie ciągle są, ciągle należą do tych regionów Polski, które nie są w czołówce a przecież jesteśmy regionem ludzi niezwykle pracowitych, bardzo przedsiębiorczych. Jesteśmy też regionem ludzi przywiązanych do tych pięknych polskich narodowych, chrześcijańskich tradycji, które są dla nas źródłem inspiracji, do działania, źródłem inspiracji do tego by działać nie tylko w interesie własnym ale działać też dla dobra wspólnego. Podkarpaciu trzeba dać szansę, trzeba dać szansę uczelni sanockiej - powiedział Jarosław Gowin.

 

Ta kwota 1 miliona złotych będzie się przekładać na wymierne korzyści dla studentów i dla kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej. W ramach tych środków moga być realizowane wyjazdy studyjne w kraju, wyjazdy zagraniczne studyjne. Będziemy dyskutować o tym, mamy samorząd studentów, mamy senat, to będzie decyzja podejmowana bardzo roztropnie i te pieniądze powinny również mieć wymierny oddźwięk właśnie w naszych studentach. Musi być jakość kształcenia mierzona. Mam nadzieję, że ten milion, który w tym roku dostajemy zostanie pomnożony w przyszłym roku i z naszej strony takie działanie deklaruję - powiedziała Rektor dr n. med. doc. Elżbieta Cipora.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE