Reklama

SANOK: #DziśTuleya #JutroTy. Manifestacja pod sanockim sądem [FOTO+VIDEO]

Opublikowano: pon, 8 cze 2020 21:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 8 czerwca o godzinie 18.00 przed Sądem Rejonowym w Sanoku odbyła się manifestacja pod hasłem „150 x 150. Dziś Tuleya, jutro Ty.” Akcja ta ma być gestem solidarności z sędzią Igorem Tuleyą.

Manifestacje odbyły się w 150 miastach w całym kraju. Były one gestem solidarności z sędzią Igorem Tuleyą.  We wtorek rozpatrywany będzie wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu sędziemu. W Warszawie ma odbyć się posiedzenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, w sprawie uchylenia immunitetu sędziemu Igorowi Tulei. Prokuratura Krajowa chce uchylenia jego immunitetu, aby postawić mu zarzut karny niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień, związany z czynnościami sądu w 2017 roku. 

"Uchylenie immunitetu sędziemu pociąga za sobą daleko idące konsekwencje nie tylko w sferze służbowej, ale i osobistej, gdyż nie będąca sądem Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego może nie tylko zawiesić sędziego w czynnościach służbowych i obniżyć jego wynagrodzenie od 25 do 50 procent, ale w szczególności poprzez uchylenie immunitetu może doprowadzić do postawienia w stan oskarżenia sędziego przez sterowaną politycznie prokuraturę, a nawet do pozbawienia go wolności pod pretekstem czynności procesowych" - pisze Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE