Reklama

SANOK: Dzisiaj spotkanie autorskie z Renatą Kijowską

Opublikowano: pt, 24 maj 2019 11:00
Autor:

SANOK: Dzisiaj spotkanie autorskie z Renatą Kijowską - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie z Renatą Kijowską, które odbędzie się 31 maja o godzinie 18:00.

Jej debiut literacki to książka dla dzieci pod tytułem „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry”. Za tę pozycje autorka otrzymała nagrodę: Książka Górska Roku 2018 w kategorii Górska fikcja i poezja.

Renata Kijowska podkreśla, że do pisania książek dla dzieci skłoniło ją bycie mamą. Jak sama mówi: „Moich synów szybko znudziły zwykłe książki. Chcieli prawdziwych historii z pazurem!
Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi. […] Losy bohaterów książki oparłam więc na autentycznych wydarzeniach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych.”

W najbliższym czasie do sprzedaży trafi „Foka Hela. Historie na fali” opowieści o życiu morskich zwierząt. Książka porusza kwestię ratowania populacji fok, a także uświadamia dzieciom, jak dużym problemem jest zanieczyszczenie Bałtyku, czy kłusownictwo.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Autorzy bestsellerów w Bibliotece i Księgarni Autorska”, a poprowadzi je Pani dr Jolanta Mazur-Fedak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE