Reklama

SANOK: Burmistrz o zagospodarowaniu Rynku

Opublikowano: czw, 18 kwi 2019 20:01
Autor:

SANOK: Burmistrz o zagospodarowaniu Rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odpowiadając na Państwa pytania dotyczące zagospodarowania Rynku, chcę podkreślić, że na decyzję o usunięciu tymczasowych obiektów handlowych wpłynęło kilka czynników.

Po pierwsze – poprawa wizerunku największego placu w centrum miasta. W większości polskich miast przestrzeń rynków i zabytkowych centrów wypełniają ogródki gastronomiczne. Ogródki nie zasłaniają elewacji kamieniczek, a te tworzą niepowtarzalny klimat przestrzeni centrum miasta.

Po drugie – obiekty wcześniejsze mogły być usytuowane w takim miejscu, jak Rynek, najwyżej przez 180 dni – mówią o tym przepisy prawa budowlanego, nie wspominając o tym, że z dniem 31 marca zakończyła się umowa podpisana przez poprzednich Włodarzy miasta i o tym fakcie dzierżawcy zostali poinformowani pisemnie. Decyzja musiała więc zostać podjęta – nie tylko ze względu na estetykę przestrzeni, ale na również panujące prawo. W najbliższym czasie planujemy zwiększenie ilości lokali gastronomicznych w Rynku (prowadzone są przetargi) z jeszcze bogatszą i bardziej różnorodną ofertą, więc zwiększy się liczba ogródków i będziemy mieć w centrum atrakcyjne turystycznie serce miasta.

Aktualnie również prowadzone są prace nad przygotowaniem zarządzenia określającego obszar i zasady funkcjonowania ogródków sezonowych, które będą mogły być usytuowane w Rynku oraz ulicach przyległych.

W przyszłości rozważamy zaprojektowanie i ustawienie w Rynku dodatkowych elementów zielonych, takich jak klomby czy rabaty kwiatowe. Każdą decyzję chcemy skonsultować z architektami przestrzeni miejskiej, tak aby miejsce jakim jest Rynek główny stało się jeszcze bardziej atrakcyjne.

 

Burmistrz Miasta Sanoka

 

Na temat Rynku pisaliśmy TUTAJ 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Roberto

  Za rok okaże się, że to była zła decyzja, a wszystko zostanie zwalone na nową obwodnicę. Władze powinny robić wszytko, żeby rynek żył, a robi się wprost przeciwnie. W Rzeszowie wszystkie ogródki zakrywają elewacje budynków i nikt z tym nie ma problemu.

 • 3 lata temu | ocena +4 / -4

  esteta

  Bardzo dobrze, że baraki wreszcie znikną! Estrada na rynku powinna być montowana tylko pod konkretną imprezę a poźniej demontowana ale lepsze miejsce na estradę byłoby na placu koło parku w miejscu dawnego pomnika żołnierzy Radzieckich

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Nom

  Przyjechał taki ze wsi i miasto nam chce urządzać wg własnego widzimisię. Ciekawe CZYJE bedą ogródki, które staną w miejscu starych?

 • 3 lata temu | ocena +5 / -5

  Andrzej

  Super decyzja