Reklama

SanOK Biega. V Jubileuszowa edycja „Biegów Górskich Sanok”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

SanOK Biega. V Jubileuszowa edycja „Biegów Górskich Sanok” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 17 września startuje V Jubileuszowa edycja „Biegów Górskich Sanok”, których organizatorem jest Stowarzyszenie „SanOK Biega”. Start i meta biegu zlokalizowane będą w jednym z największych w Europie Muzeum Budownictwa Ludowego, a pierwszy i ostatni kilometr wszystkich dystansów przebiegał będzie przez poszczególne sektory niezwykle urokliwego sanockiego Skansenu.

Po roku przerwy spowodowanej pandemią powracają „Biegi Górskie Sanok”. Organizatorzy przygotowali do wyboru trzy trasy:

    • Orli -26 km

    • Słonny 50 km

W ramach tegorocznej edycji odbędą się także biegi dla najmłodszych, realizowane w ramach projektu: „Pro defensione, pro historia- wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski - II edycja na lata 2022-23”. 

Poszczególne kilometry tras przebiegają przez niezwykłe miejsca, z których roztaczają się zachwycające widoki na Sanok, pasmo Gór Słonnych oraz Bieszczady. Najciekawsze miejsca na trasie to Orli Kamień oraz szybowisko w Bezmiechowej, gdzie zlokalizowane zostaną punkty żywieniowe, na których czekały będą na Was pyszności przygotowane m.in. przez KGW w Wujskiem. Jesteśmy pewni, że zadowolą one nawet najbardziej wybredne podniebienia.   

Wszystkie trasy obfitują w niezwykle bogate zasoby fauny i flory, a spotkanie zwierząt na trasie nie będzie należało do rzadkości. Na startujących oraz ich rodziny czeka wiele atrakcji. Podczas imprezy będziecie mieli możliwość porozmawiać m.in. z psychologiem sportu Karoliną Bagińską o roli treningu mentalnego w przygotowaniach do startu. O najpiękniejsze wspomnienia zapisane na fotografii zadbają m.in. Kacper Porada specjalizujący się w fotografii sportowej, doskonale wszystkim znany Tomasz Sowa oraz Artur Myćka z mójsanok.pl . Będzie to dla każdego biegacza wspaniała pamiątka na  długie lata. Nie zawiodą się także najmłodsi, dla których organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. 

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o swoim stracie, zrób  to już teraz i zapisz się - https://competitions.timekeeper.pl/biegi-gorskie-sanok-2022 

Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów i Partnerów, do których należy zaliczyć:

    • Miasto Sanok z Burmistrzem Miasta Sanoka Tomaszem Matuszewskim

    • Powiat Sanocki

    • Muzeum Budownictwa Ludowego

    • Sanocką Fundację Rozwoju Sportu

    • Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu

    • Nadleśnictwo Brzozów

    • Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku

 

Patronat medialny nad wydarzeniem:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy