Reklama

SANOK: 4 nowe bloki mieszkalne przy ul. Konarskiego

Opublikowano:
Autor:

SANOK: 4 nowe bloki mieszkalne przy ul. Konarskiego - Zdjęcie główne

Panorama Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Sanoka, która odbyła się 10 lutego, podjęto uchwałę w sprawie utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Południe z siedzibą w Przemyślu oraz o złożenie wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Zwołanie sesji Rady Miasta w trybie nadzwyczajnym podyktowane zostało zmianami niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa wprowadzonymi ustawą z dn. 10 grudnia 2020 r., w których znalazły się istotne zmiany dotyczące wspierania budownictwa społecznego realizowanego przez samorządy. Nowym rozwiązaniem jest utworzenie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w której skład wchodzą jednostki samorządu terytorialnego i Krajowy Zasób Nieruchomości – przedstawiciele Skarbu Państwa

Najkorzystniejsze w świetle obowiązujących przepisów będzie powołanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Południe Sp. z o.o.

Zmiany ustawy z dn. 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego przewidują Utworzenie Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, umożliwiającego udzielenie wsparcia finansowego w wys. 3 mln zł gminom, których budżety ucierpiały w wyniku epidemii COVID-19.

Na sfinansowanie objęcia przez Gminę Miasta Sanoka udziałów w nowo utworzonej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej Południe Sp. z o. o. w wysokości 3 mln zł burmistrz składa wniosek do ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Wniosek wymaga zatwierdzenia przez radę. 

Plany Miasta dotyczą budowy 4. bloków mieszkalnych przy ul. Konarskiego, tj. 70 mieszkań. Będą one przeznaczone dla osób, których dochody nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego.

Najemcy otrzymają mieszkania z atrakcyjną ofertą czynszową oraz możliwością dojścia do własności. W przypadku osób, które chcą dojść do własności, ustawa zakłada partycypację w wysokości ok. 20% wartości mieszkania.

Pierwszeństwo w przyznaniu mieszkania będą miały rodziny z dziećmi nieposiadający prawa własności do żadnego lokalu.

Po dokonaniu wszelkich formalności budowa może się rozpocząć w przyszłym roku. 

 

 Sanok.pl/ red

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy