Reklama

SANOK: 34-latek próbował umówić się z 13-latką

Opublikowano:
Autor:

SANOK: 34-latek próbował umówić się z 13-latką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 34-letni mieszkaniec Sanoka został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem usiłowania popełnienia przestępstwa na tle seksualnym na osobie małoletniej. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśnia sanocka policja.

Dla dobra śledztwa i osób biorących w nim udział zarówno policja jak i prokuratura nie ujawniają szczegółowych informacji w sprawie.

- Trwają policyjne czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności - mówi Anna Oleniacz, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Wiadomo, że do zatrzymania doszło we wtorek, 31 lipca, na osiedlu Wójtostwo w Sanoku Mężczyzna wpadł po tym, jak miał się rzekomo umówić na spotkanie z 13-latką.

34-latek został zatrzymany przez policję i przebywa w policyjnym areszcie.

- W środę (1 sierpnia przyp. red.) Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo o czyn z art. 13 par. 1 i 2 w związku z art. 200a par. 1 Kodeksu karnego, czyli tzw. nieudolnego usiłowania nawiązania kontaktu przez internet z małoletnim poniżej 15 roku życia, celem popełnienia tzw. przestępstwa przeciwko wolności seksualnej - wyjaśnia Izabela Jurkowska Hanus, szefowa sanockiej prokuratury.

Przestępstwo zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sanockiej komendy zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanego nośniki danych, które zostaną poddane ekspertyzie przez biegłych informatyków śledczych.

W najbliższych dniach sanocka prokuratura najprawdopodobniej wystąpi także z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu.

Sprawę bada Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE