Reklama

Sanoczanin z patentem na wiedzę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Sanoczanin z patentem na wiedzę - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy udział w teleturniejach może stać się pasją, sposobem na spędzanie wolnego czasu? Oczywiście! Znakomitym tego przykładem jest sanoczanin p. ANDRZEJ STERNIK. Miłośnicy teleturniejów doskonale znają jego osobę. W ubiegłym roku minęło 25 lat, kiedy pojawił się na pierwszym z nich. Pamięta, że były to: „Zabawy językiem polskim”. Nie był już młodzieniaszkiem, gdyż miał wtedy 37 lat. Miłość do sprawdzania się przed telewizyjną widownią trwa do dnia dzisiejszego.

Wszystko zaczęło się od krzyżówek, a właściwie to od tworzenia ich, układania i rysowania diagramów na kalce technicznej czarnym tuszem. – Pierwszą swoją krzyżówkę ułożyłem i narysowałem w 1975 roku. Ach, co to była za radość! Do dziś ją mam w swoich zbiorach – wspomina pan Andrzej. Szybko jednak doszedł do wniosku, że najwyższy czas, aby zdobytą wiedzę spożytkować, uczestnicząc w teleturniejach. Pierwszym, do którego się zgłosił, były „Zabawy z językiem polskim”.


Tak mu się spodobały, że już w następnym roku (1998) wystartował w kolejnym pn. „Magia liter”, prowadzonym przez powszechnie znanego red. Wojciecha Pijanowskiego. Wtedy też zanotował pierwszą wygraną w wysokości 2 tys. zł. Następna była już znacznie wyższa, gdyż wynosiła 8 tys. złotych, a sięgnął po nią w teleturnieju pn. „Gra w ciemno”, prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza. Był to rok 2007.  Rok później było bardzo popularne „Koło Fortuny” z Krzysztofem Tyńcem. Fortuna mu sprzyjała, gdyż wygrał wówczas 10.950 zł i wycieczkę do Tunezji. Po powrocie wystąpił jeszcze w teleturnieju „Kłamczuch” z Krzysztofem Ibiszem.


Podjęcie studiów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku sprawiło, że trzeba było zająć się nauką, odkładając na bok przyjemności. Stąd nastąpiła trwająca dziesięć lat przerwa w udziale w teleturniejach. Powrót nastąpił w 2018 roku, kiedy pan Andrzej ponownie wystąpił w „Kole Fortuny”, już z Rafałem Brzozowskim w roli prowadzącego. Jego come back okazał się udany, czego potwierdzeniem była wygrana w wysokości 5.600 zł oraz nagroda rzeczowa, którą był zegarek marki „Adriatica”. W roku 2018 była „Gra słów. Krzyżówka” z Radkiem Brzózką, która przyniosła mu wygraną w kwocie 1.800 zł. Poza występami w teleturniejach brał udział w kilkunastu castingach do różnych teleturniejów („Joker”, „Postaw na Milion”, „The Wall, wygraj marzenia”, „Milionerzy”, „Gilotyna”, „Moment prawdy”). Szykował się do „Familiady” montując mocną ekipę, z którą chciał sięgnąć po zwycięstwo, jednak na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa, która udaremniła te plany.


W międzyczasie, w grudniu 2020 roku wziął udział w zdalnym castingu do „Milionerów”, w których udział zawsze był jego marzeniem. Poszło dobrze, dzięki czemu 5 lutego 2021 roku, wraz z bratem Wiesławem („telefon do przyjaciela”) i synem Arkadiuszem udali się do Warszawy. – Zaczęło się od eliminacji „kto szybszy, ten lepszy”, jak one wyglądają, każdy chyba wie, nie będę więc opisywał. Rozgrywane były cztery razy. Za czwartym razem dobrze odpowiedziałem tylko ja i pani Marlena. Niestety, miałem pecha. Ja zrobiłem to w czasie 9,8 sekundy, Ona w 9,6! Przegrałem o 0,2 sekundy! Przegrałem, co nie oznacza, że poddałem się. Nadal będę próbował, bo uważam, że „Milionerzy” to jest to!


 Na 30 listopada 2022 r., akurat na moje imieniny, dostałem zaproszenie na nagranie do nowego teleturnieju w TVP Polonia: „Polacy to wiedzą". Teleturniej dość trudny, czterech graczy, pytania tzw. polskie, z kilkunastu dziedzin, można wygrać ponad 40 tys. zł. Zaczyna się rozgrzewką, potem pytania zadaje prowadzący Robert El Gendy. Odpowiadając na nie, zbiera się kasę, a ten, który ugra najwięcej, dostaje się do finału. Finał to dziesięć pytań walczy się w nim o kwotę, którą się uzbierało wcześniej. W czasie 90 sek. trzeba odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania: „tak " lub „nie". Zapraszam do oglądnięcia w niedzielę w TVP Polonia od 16.30. Grałem w odcinku 29, którego, jak na razie, nie ma na VOD, nie wiem dlaczego, bo inne są. Zdradzę, nie wyszedł mi ten start, zająłem 3 miejsce, wygrywając 2 250 zł. Liczyłem na więcej.  Za pół roku znów będę mógł wystartować i pewnie to uczynię.


Postanowiłem się odgryźć w innym teleturnieju pn. „Gra słów krzyżówka" w TVP 1. Byłem już tam dwa razy; 5 listopada 2019 r. wygrałem odcinek i zostałem mistrzem, a drugi raz odpadłem po II rundzie (12 lipca 2020 r.). Teraz, po odczekaniu blisko dwóch lat, znów dostałem zaproszenie do Wrocławia na 20 lutego 2023 r. Zagrałem ostro, mocno skupiony, szybko zgadywałem i konto się powiększyło.
- A co dalej? To trzeba będzie zobaczyć w dniu emisji odcinka nr.707 w dniu 20 marca (poniedziałek) od godz.15.35 w TVP 1. Serdecznie zapraszam wszystkich Sanoczan, i nie tylko, do obejrzenia odcinka ze wspaniale prowadzącym red. Radkiem Brzózką. Od siebie powiem krótko: DLA TAKICH MOMENTÓW CHCE SIĘ ŻYĆ!” 
A żyję według fajnej maksymy autorstwa Stefana Żeromskiego: „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony".
Piękne słowa ...

PS. Z ostatniej chwili:

- „Dziś dostałem zaproszenie na casting do „Koła Fortuny!” Coś niesamowitego! 90 tysięcy chętnych o to zabiega, a mnie udało się dostać. Pięć lat czekałem od ostatniego występu z Rafałem Brzozowskim i się doczekałem. Nieprawdopodobne! Będzie to mój 18 casting i muszę wypaść imponująco! – donosi, będąc pod wielkim wrażeniem Andrzej Sternik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy