Reklama

Sanockie szkoły średnie od jutra zawieszają strajk!

Opublikowano: wt, 16 kwi 2019 20:49
Autor:

Sanockie szkoły średnie od jutra zawieszają strajk! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanoccy nauczyciele szkół średnich postanowili zawiesić strajk, aby klasyfikacja uczniów przebiegła bezproblemowo.

Dzisiaj na oficjalnych stronach stronach szkół pojawiły się komunikaty: 

I LO im. Komisji Edukacji Narodowej : 

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie,

W związku z tym, że nauczyciele I LO im. KEN w Sanoku zawsze kierowali się dobrem swoich uczniów, uznając je za wartość nadrzędną w pracy dydaktycznej, postanowiliśmy nie stawiać maturzystów w sytuacji, kiedy będą musieli się martwić tym, że mogą nie zostać sklasyfikowani w terminie. Dlatego na wniosek Komitetu Strajkowego I LO im. KEN w Sanoku, Zarząd Oddziału ZNP w Sanoku, uchwałą nr 13/2019 z dnia 16.04.2019, postanowił zawiesić strajk w I LO im. KEN w Sanoku od dnia 17.04.2019 do odwołania. Od jutra, 17.04.2019, zajęcia w naszej szkole odbywają się zgodnie z planem.

 

II LO im. Marii Skłodowskiej - Curie:

Informujemy, że w związku z klasyfikacją klas trzecich, z dniem 17 kwietnia 2019 strajk zostaje zawieszony.

 

Zespół Szkół nr 1 : 

Szanowni Państwo,

8 kwietnia 2019 roku sanockie szkoły przystąpiły do akcji strajkowej. Nasze działania nigdy nie były wymierzone przeciwko uczniom, rodzicom ani też nie miały wydźwięku politycznego. Ich celem było przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu bardzo trudnej sytuacji w polskiej oświacie. Jednak, mając na uwadze dobro naszych uczniów, postanowiliśmy zawiesić strajk, aby przeprowadzić klasyfikację i umożliwić im ukończenie szkoły oraz otworzyć drogę do dalszej edukacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do społecznego dyskursu i wyrazili swoją troskę o stan polskiej oświaty. Wierzymy, że będzie to początek pozytywnych zmian oczekiwanych przez wiele środowisk. Nasze postulaty pozostają aktualne, solidaryzujemy się z tymi, którzy kontynuują akcję strajkową i wyrażamy gotowość do jej ponownego podjęcia.

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku

W związku z zawieszeniem strajku nauczycieli informuję, że od 17 kwietnia 2019 r. (środa) lekcje odbywają się zgodnie z tygodniowym planem.  Klasyfikacja klas maturalnych odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. (środa) o godz. 14.00.

 

Zespół Szkół nr 2 (Mechanik) : 

Szanowni Państwo!

Mając na uwadze dobro naszych uczniów, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku i przeprowadzeniu klasyfikacji klas maturalnych. Przypominamy, że celem strajku jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z jakimi zmaga się polska edukacja.

Postulaty nasze nie uległy zmianie. Nadal jesteśmy gotowi do podjęcia akcji protestacyjnej.

 

Zespół Szkół nr 3 im. W. Lipińskiego i M.Beksińskiego: 

W związku z zawieszeniem bezterminowym strajku nauczycieli od dnia 17.04.2019 (środa) zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem lekcji.
W dniu jutrzejszym odbędzie się klasyfikacja klas maturalnych.

 

Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza : 

Od jutra (17 kwietnia 2019) strajk zawieszony. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE