Reklama

Sanockie SAMURAJE z 3 medalami na Mistrzostwach Polski w kickboxingu! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 18-20 września 2020 r. w Starachowicach odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Polski w Kickboxingu formuła Low-Kick, pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu i Światowej Federacji WAKO.

W związku z sytuacją pandemiczną był to pierwszy poważny sprawdzian w jednej z „twardych” formuł Kickboxingu.

 


 

Do rywalizacji, stanęło niespełna 400 zawodników z 95 klubów z całej Polski w tym gronie nie, zabrakło zawodników Samuraj Trans-San Sanok Kamila Rościńskiego 71 kg senior Miłosza Barana 71 kg junior starszy i Adama Tutaka 86 kg junior starszy, którzy pod okiem Trenera Artura Szychowskiego od kilkunastu tygodni przygotowywali się do rywalizacji. Śmiało, można powiedzieć, że ze względu na obostrzenia jak również sezon wakacyjny były to najtrudniejsze przygotowania, w jakich przyszło pracować zawodnikom i trenerowi.

 

Zawodnicy samuraj Trans-san Sanok, przystąpili do rywalizacji w najbardziej konkurencyjnych kategoriach wagowych co, spowodowało, że Kamil musiał stoczyć 5 walk w swojej kategorii, żeby sięgnąć, po tytuł dodatkowo nie była to kategoria, w której Kamil zdobywał największe sukcesy (67 kg) tylko, musiał rywalizować z zawodnikami, którzy pod względem fizycznym, byli wizualnie więksi natomiast Miłosz w swojej drabince, musiał stoczyć 4 walki a Adam Tutak 3.

 

Ze względu na ogromną liczbę zawodników zmagania, zaczęły się już w pierwszym dniu a zamieszanie wśród organizatorów, sprawiło, że Miłosz Baran musiał już w pierwszy dzień zawodów w krótkim odstępie czasu stoczyć 2 walki. Pierwszym przeciwnikiem był zawodnik Klubu Ring Kraków Szymon Leszczyński, który starcie z Miłoszem Baranem wytrzymał do drugiej rundy, w której sędzia musiał przerwać walkę i tak przez RSC Miłosz zameldował się w 1/8 finału gdzie po krótkiej przerwie od pierwszej walki ponownie wyszedł do ringu i tym razem bezdyskusyjnie i jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika CAF Rzeszów Łukasza Krupasa. Na tej walce zakończyły się piątkowe zmagania zawodników Samuraj Trans-San Sanok. W sobotę 19.09 w drugim dniu mistrzostw do rywalizacji przystąpili pozostali zawodnicy sanockich samurai.

 

Jako pierwszy do ringu wkroczył najbardziej utytułowany zawodnik klubu Kamil Rościński, który w pojedynku z aktualnym Akademickim mistrzem Polski Igorem Jarczyńskim nie, pozostawił złudzeń, wygrywając zdecydowanie 3-0 pewnie meldując się w 1/16 finału. Następny do ringu wszedł najcięższy zawodnik Samuraja Adam Tutak 86 kg, który już w pierwszej rundzie przed czasem pokonał zawodnika KSW Włocławek Jakuba Szczepańskiego. W dalszej kolejności ponownie na ringu zobaczyliśmy Kamila Rościńskiego, który starł się z zawodnikiem KSW Shark Łódż, który nie miał nic do powiedzenia w starciu z Kamilem, a swoją frustrację wyładował, używając niedozwolonych technik uderzania kolanem, za co sędzia przerwał pojedynek, dyskwalifikując zawodnika z łodzi w 3 rundzie i w ten sposób Kamil awansował do 1/8 finału.

 

Następnie przyszła kolej na 3 walkę Miłosza Barana była to walka półfinałowa, którą Miłosz zakończył podobnie jak pierwsza RSC w 2 rundzie z zawodnikiem Center Team Odolanów Hubertem Sikorą i zameldował się w finale Mistrzostw Polski! Na sam koniec zmagań drugiego dnia trzeci raz do ringu wyszedł Kamil Rościński (3 walki w jeden dzień na pełnym dystansie to ogromna obciążenie organizmu) i tym razem Kamil zdecydowanie pokonał Krzysztofa Brulińskiego z Ninja Academy Warszawa jednogłośnie 3-0 meldując się w półfinale mistrzostw Polski! Po drugim dniu turnieju pewne były już 3 medale dla zawodników Sauraj Trans-San Sanok do wyjaśnienia został ich kolor. Niestety pech nie opuszczał naszych zawodników.

 

Po 3 walce Kamila Rościńskiego odnowiła mu się kontuzja stopy, przez którą w zeszłym roku opuścił Mistrzostwa Polski w Low-Kick z tego powodu Trener Artur Szychowski, zdecydował o zakończeniu udziału Kamila na półfinale, biorąc pod uwagę zbliżające się MP w formule K-1 Rules oraz prestiżowy Puchar europy, który najprawdopodobniej odbędzie się w listopadzie tego roku w czeskiej Pradze dlatego Kamil, wygrywając wszystkie walki, zakończył swój udział w mistrzostwach z brązowym medalem. Koleją walkę stoczył Adam Tutak, który ponownie przed czasem w 2 rundzie pokonał zawodnika AMSW Włocławek Grzegorza Lipskiego i zameldował się w finale Mistrzostw Polski w Kickboxingu formuły Low-Kick!

 

Przyszedł czas na finały pierwszy do ringu, wszedł Adam Tutak, który w finale zmierzył się z Jakubem Wasilewskim z klubu Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec. Bardzo wymagający przeciwnik, ale Adam Tutak przyzwyczaił nas, że na arenie krajowej to on rozdaje karty i pokonał zdecydowanie 3-0 zawodnika ze Zgorzelca zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI W KICKBOXINGU FORMUŁA LOW-KICK!!! W drugim finale w kategorii 71 kg zobaczyliśmy Miłosza Barana, który o złoto walczył z zawodnikiem klubu Fighter Nowa Sól Michałem Borowskim. Niestety Miłosz przegrał na punkty i w ten sposób zakończył turniej ze srebrnym medalem! Miłosz przegrał walkę, ponieważ w formule Low-Kick nie ma możliwości zadawania ciosów kolanem, którymi Miłosz często wygrywa walki, dobrze wyszkolony technicznie przeciwnik wykorzystał to, wygrywając na punkty – powiedział Trener Artur Szychowski.

 

Dodatkowo Adam Tutak został wybrany najlepszym juniorem turnieju i dostał indywidualną nagrodę, gratulujemy.

 

Zawodnicy Samuraj Trans-san Sanok, zdobyli złoty srebrny i brązowy medal, powiększając w ten sposób dorobek najbardziej utytułowanego klubu sportów walki, jakim jest Samuraj Trans – san Sanok. W tym miejscu chcemy zaprosić wszystkich chętnych na treningi do naszego klubu, prowadzimy nabór – Kickboxing dla kobiet, Kickboxing grupa początkująca 15 lat+, Boks, Grupa dzieci 5-9 lat grupa kadeci 10-14 lat zapraszamy wszelkie informacje, udzielamy pod numerami telefonów 660150044 oraz 664704017, oraz na FB/Samuraj Sanok i FB/Vitamin Shop Sanok

 

Dziękujemy sponsorom.

 • Tran-San Marcin Cieślik
 • Kurnik Auto – Części – Jerzy Kurnik
 • Optima Meble – Krzysztof Gładysz
 • Mont Inox - Daniel Niemczyk
 • Bieswood – Artur Pielech i Dawid S.
 • Spoective – Jakub Knurek
 • Vitamin Shop/Vitamin Shock – Marcin Solarz
 • SPGK Sanok
 • ITE Industry-Trade Europa
 • Pomoc Drogowa – Andrzej Skulich
 • Bella Transport – Tomasz Wojnarowski
 • Cisan – Łuksz Kucharczyk
 • Domino Grupa – Robert Kopylec
 • Biestattoo – Przemysław Młynarczyk
 • Holi Reh – Łukasz Sieczkowski

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE