Reklama

Sanocki szpital może pochwalić się nowoczesnym sprzętem medycznym!

Opublikowano:
Autor:

Sanocki szpital może pochwalić się nowoczesnym sprzętem medycznym! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 220 tys. zł kosztował zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, który ułatwi pracę na szpitalnym oddziale ratunkowym, oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz bloku operacyjnym.

Aż 200 tys. zł stanowi dotacja otrzymana przez SP ZOZ w Sanoku od Ministra Sprawiedliwości przyznana w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

– Sanocki szpital wzbogacił się o elektryczne urządzenie do kompresji klatki piersiowej, trzy respiratory oraz trzy kardiomonitory z wózkiem jezdnym – wylicza Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Zakupiony sprzęt gwarantuje wyższą jakość świadczonych przez placówkę usług oraz zwiększa bezpieczeństwo pacjentów.

Urządzenie do kompresji klatki piersiowej to w pełni elektryczny aparat, który w razie wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia automatycznie wykonuje masaż serca zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Urządzenie w sposób ciągły uciska klatkę piersiową ze stałą częstotliwością i siłą zgodną z wytycznymi AHA/ERC 2010 w celu przywrócenia naturalnego krążenia. System wymusza stały przepływ krwi od chwili włączenia, zwiększając szanse pacjenta na przeżycie. Ciągłe uciskanie przyczynia się również do utrzymania w naczyniach wieńcowych ciśnienia perfuzyjnego. Masaż serca prowadzony jest bezustannie w tempie około 100 uciśnięć na minutę o głębokości 4-5 cm. Mechaniczna precyzja pozwala na skuteczne prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, włączając w to trudniejsze przypadki reanimacji o dłuższym czasie trwania. Tym sposobem zespół reanimujący zyskuje nie tylko cenny czas, ale i „dodatkową parę ratowniczych rąk” do pomocy.

Respirator jest niezbędnym narzędziem w opiece nad pacjentem niewydolnym oddechowo, wspomagającym lub zastępującym mięśnie pacjenta w pracy oddechowej. Respiratory stosowane są także po to, aby ułatwić choremu czynności oddechowe, gdy jego organizm nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania na tlen.

Z kolei kardiomonitor należy do specjalistycznych urządzeń medycznych, które służą do śledzenia parametrów życiowych pacjentów, dzięki czemu możliwy jest stały nadzór nad ich zdrowiem.

Zdrowie jest najważniejsze

13 stycznia w czasie spotkania z mediami starosta Stanisław Chęć podziękował wszystkim darczyńcom, którzy bezinteresownie wspierają działalność SP ZOZ w Sanoku.

– Bardzo się cieszę, że dzięki pomocy posła Piotra Uruskiego udało się otrzymać pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Dziękuję również fundacjom, stowarzyszeniom, firmom i samorządom za okazaną pomoc. Pragnę dodać, że Powiat Sanocki również przekazał w 2019 roku na rzecz sanockiego szpitala ponad pół miliona złotych.

Henryk Przybycień, dyrektor SP ZOZ w Sanoku zaznaczył, że pozyskane środki zewnętrzne w znacznym stopniu pozwalają odciążyć budżet szpitala, dzięki czemu więcej pieniędzy można przeznaczyć na bieżącą działalność placówki.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE