Reklama

Sanocki Rynek się zazieleni i powstaną nowe ogródki gastronomiczne!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 marca burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski spotkał się z przedsiębiorcami, którzy zamierzają wydzierżawić plac w centrum miasta (Rynek, ul. 3 Maja i ul. Grodka ) pod ogródki gastronomiczne lub już są dzierżawcami. W spotkaniu udział wzięło kilkunastu zainteresowanych przedsiębiorców oraz pracownicy urzędu odpowiedzialni m.in. za sporządzanie umów z najemcami, oraz za utrzymanie zieleni miejskiej.

Burmistrz 25 marca wydał zarządzenie, w sprawie ustalenia stawek czynszu za dzierżawę gruntów będących własnością Gminy Miasta Sanoka. Ustalone zostały w nim m.in. stawki czynszu za dzierżawę placów pod ogródki letnie przy lokalach gastronomicznych. Zainteresowani mają do dyspozycji więcej przestrzeni pod ich organizowanie, a kwota, jaką płacą za m 2, wynosi 1 zł.


Zmniejszenie kwoty opłaty za dzierżawę wprowadzone w związku z COViD-19 pokazały, że "mimo mniejszych opłat, wpływy do budżetu z podatków były wyższe. Zwiększyła się liczba osób zatrudnionych, a przedsiębiorcy wykazywali wyższe dochody" uzasadnia burmistrz Matuszewski. Jednocześnie burmistrz zachęcał właścicieli lokali do tego, aby przyłączyli się do starań miasta o odpowiednie zazielenienie Rynku. Ogródki będą udekorowane podobnymi roślinami. - Zależy nam, by  przestrzeń centrum miasta była jak najbardziej przyjazna mieszkańcom i turystom oraz by zachęcała do spędzania wolnego czasu. –   kontynuował burmistrz Tomasz Matuszewski.W tym sezonie letnim przestrzeń Rynku nie tylko ma być estetycznie urządzona, ale również możliwe, że będzie więcej się na nim działo, za sprawą weekendów z muzyką, czy większych imprez współorganizowanych z miastem. Samorząd planuje zorganizować duże imprezy jak chociażby Tour de Pologne, Jarmark Ikon, czy finał akcji Tornister Pełen Uśmiechu. Rozpoczęcie sezonu ogródkowego na Rynku planowane jest na 23-24 kwietnia. Zachęcamy do spacerów po Rynku i wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy