reklama

Sanockie szkoły w programie "Młode Głowy" fundacji Martyny Wojciechowskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku

Sanockie szkoły  w programie "Młode Głowy" fundacji Martyny Wojciechowskiej - Zdjęcie główne

Sanockie liceum bierze udział w programie "Młode Głowy" - inicjatywa fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. | foto I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościI Liceum im. KEN w Sanoku aktywnie organizuje akcje i uczestniczy w wydarzeniach związanych ze zdrowiem psychicznym młodych ludzi. Tym razem, jako jedna z 4000 w Polsce i 218 na Podkarpaciu, będzie brała udział w programie profilaktycznym zorganizowanym przez projekt "Młode Głowy - otwarcie o zdrowie psychicznym". Projekt ten jest inicjatywą fundacji Martyny Wojciechowskiej - UNAWEZA. Do programu włączyły się także II Liceum im. Marii Skłodowskiej - Curie i Zespół Szkół nr. 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.
reklama

Na czym polega projekt Młode Głowy? 

źródło:www.unaweza.org

Pierwszym etapem projektu MŁODE GŁOWY było największe w Polsce, bezpłatne badanie zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości, sprawczości dzieci i młodzieży oraz kampania edukacyjna “Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Co wzmacnia kondycję psychiczną młodzieży w Polsce, a co podcina im skrzydła? Jakie komunikaty otrzymują od swojego otoczenia? Na kogo mogą liczyć w kryzysowej sytuacji? Do kogo by się zwrócili po pomoc? Właśnie tego chcieliśmy się dowiedzieć w badaniu.

reklama

Kolejnym etapem są działania profilaktyczne i edukacyjne dla młodych, rodziców oraz nauczycieli. Będą to konkretne narzędzia, które powstają na podstawie wyników badań i odpowiedzi młodych ludzi.

Działania projektu MŁODE GŁOWY mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych i wskazać na związane z tym bariery. Długofalowym celem jest przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc.

- czytamy na oficjalnej stroniewww.unaweza.org

Raport z badania

W kwietniu ubiegłego roku projekt "Młode Głowy" opublikował raport na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Wyniki są zatrważające.

reklama

Według badań, co trzecie dziecko nie ma chęci do życia, a co szóste się okalecza.

Ponad połowa uczniów ma skrajnie niską samoocenę, a stres dnia codziennego przerasta większość z nich, bo aż 81,9% osób.

źródło: www.unaweza.org

Jaki będzie program? Kogo obejmie?

Programem zostaną objęte klasy pierwsze. Ich realizacją zajmą się wychowawcy tych klas, a także pedagodzy i psycholog szkolny. Program zaplanowano na dziewięć spotkań. 

reklama

Co ważne, program nie dotyczy jedynie uczniów. Edukacja o zdrowiu psychicznym powinna być równie istotnym tematem dla rodziców, dlatego eskperci fundacji UNAWEZA zaplanowali dla nich edukacyjny webinar.

Webinar odbędzie się już 12 listopada.

 

Lista szkół ponadpodstawowych w Sanoku biorących udział w programie:

- I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku

- II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Sanoku

- Zespół Szkół nr 5 w Sanoku im. Ignacego Łukasiewicza

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo