Reklama

Sanocka firma zainwestuje 70 milionów w rozwój. Będą nowe hale i miejsca pracy

Opublikowano:
Autor:

Sanocka firma zainwestuje 70 milionów w rozwój. Będą nowe hale i miejsca pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Portal Puls Biznesu podaje, że Sanok Rubber Company zainwestuje w rozbudowę swojego zakładu. Na ten cel wyda 70 milionów złotych.

Sanok Rubber Company jako druga firma w Polsce korzysta z Polskiej Strefy Inwestycji, w ramach której może ubiegać się o zwolnienie podatkowe na terenie całego kraju. Dawny Stomil otrzymał decyzję o wsparciu od Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

W nowej hali znajdzie się pięć zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz dodatkowych 30 miejsc pracy. Budowa obiektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Prace mają się zakończyć do grudnia 2019 roku. Firma zainwestuje też w rozwój walcowni, do której zakupi nowy mikser.

Sanok Rubber Company jest producentem wyrobów gumowych dla sektora motoryzacyjnego, budowlanego, przemysłowego i rolniczego. Na rynku działa od 86 lat. Ma swoje zakłady w Niemczech, Francji, Białorusi i Chinach. W grudniu planuje rozpoczęcie produkcji w Meksyku. Dzięki tej inwestycji sprzedaż zwiększy się o około 50 mln zł. W tym roku po raz pierwszy firma skorzystała z pomocy publicznej w mieleckiej strefie ekonomicznej. W ubiegłym roku jej przychody zwiększyły się z 931,5 do 997,8 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE