Reklama

Sanoccy policjanci informują mieszkańców powiatu, jak korzystać z mapy zagrożeń

Opublikowano:
Autor:

Sanoccy policjanci informują mieszkańców powiatu, jak korzystać z mapy zagrożeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dla województwa podkarpackiego została uruchomiona od 20 września br. Za pośrednictwem mapy mieszkańcy powiatu mogą informować Policję o miejscach i zdarzeniach, które wpływają na poczucie ich bezpieczeństwa. Od poniedziałku 26 września, sanoccy policjanci informują mieszkańców powiatu, jak można korzystać z mapy.

Każdy mieszkaniec ma możliwość zgłoszenia zagrożenia bezpieczeństwa publicznego przy wykorzystaniu stron internetowych podkarpackiej Policji (komendy wojewódzkiej oraz komend miejskich i powiatowych), na której dostępna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenie nanosi się na wyświetlonej mapie zagrożeń poprzez interfejs użytkownika, postępując zgodnie z przewidzianym algorytmem.W dniach 26 -30 września br. w godzinach od 11 do 16, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku będą informować mieszkańców powiatu sanockiego o nowo wdrożonym narzędziu - Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane mogą podejść do policjantów, gdzie uzyskają informację za pomocą krótkiej prezentacji, jak wykorzystać przedmiotowe narzędzie policyjne. W sposób bardzo czytelny obrazuje ono, w jaki sposób można wprowadzić zgłoszenie najbardziej uciążliwych społecznie zagrożeń. Policjanci rozdają również ulotki dotyczące prezentowanego zagadnienia.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub  997.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE